Zjednoczone Emiraty Arabskie zwycięzcami Global Challenge SCM – The Fresh Connection 2018

 

W zakończonych w miniony weekend międzynarodowych zawodach w zarządzaniu łańcuchem dostaw GC SCM TFC 2018 w Mediolanie najwyższą lokatę zajął zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Danone Nutricia Middle East. Polska drużyna Dell Products Poland uzyskała piąty wynik na świecie.

Tegoroczny finał zawodów Global Challenge SCM – The Fresh Connection 2018 był zorganizowany w Mediolanie w salach tamtejszej Politechniki. Wzięło w nim udział 11 drużyn. Rywalizowali między sobą reprezentanci Niemiec, Holandii, Arabii Saudyjskiej, Japonii, Francji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Turcji, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Polski i drużyny złożonej z przedstawicieli amerykańskiej uczelni MIT. Uczestnicy finału, od 9:00 do 17:15 mieli do rozegrania 4 rundy i każda była wzbogacana o nowe elementy podnoszące poziom skomplikowania gry, tym samym utrudniając rozgrywkę.

Polska drużyna Dell Products Poland fantastycznie rozpoczęła zawody i przez pierwsze dwie rundy prowadziła w rankingu. Niestety w trzeciej rundzie, mimo konsekwentnego wzrostu ROI, Polacy zostali wyprzedzeni przez 4 inne drużyny, które zanotowały wtedy bardzo duże skoki w punktacji. Ten stan utrzymał się do końca i Mistrzem Świata został zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Danone Nutricia Middle East z ROI na poziomie + 31,3%. Drugie miejsce zajął zespół z Rosji – Russia NLMK + 26,8 ROI%. Na trzecim miejscu Domino’s Pizza Turkey + 23,8 ROI%, na czwartym Essilor USA + 22,3 ROI%. Piąte Dell PRODUCTS + 22,0 ROI%. Jak widać, Polakom niewiele zabrakło do podium.

Przedstawiciele firmy Dell Products Poland wystąpili w składzie: Nansi Bosakowska, Michał Kierus, Dominik Płóciennik oraz Tomasz Wilicki.

Nagrodą dla Mistrza Świata jest bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

Dell Products Poland jako Mistrzowie Polski zostali nagrodzeni dodatkową atrakcją w trakcie pobytu w Madrycie i odbyli podróż do miasta Monza, gdzie znajduje się sławny tor wyścigów Formuły 1. Oprócz zwiedzenia obiektu, była także możliwość przejażdżki po torze sportowym samochodem marki Jaguar.

Relacja z finału była prowadzona na bieżąco na polskim profilu zawodów na portalu społecznościowym pod adresem: https://www.facebook.com/gctfcpolska/

 

Źródło: MPM Productivity Management

Authors

Related posts

Góra
English