Manometry wysokociśnieniowe UHP ze stali nierdzewnej (zakres od 0 do 4000 bar)

 

Manometry UHP przeznaczone są do zastosowań w aplikacjach aż do 4000 bar, w zależności od typu urządzenia. W ofercie znajdują się manometry UHP wypełnione olejem silikonowym oraz manometry UHP wypełnione gliceryną. Ciśnieniomierze, zarówno z olejem silikonowym jak i gliceryną, wykonane są zgodnie z normą EN837-1.

 

Manometry wysokociśnieniowe serii MGS18

Manometry serii MGS18, wypełnione olejem silikonowym, do zastosowań wysokociśnieniowych, wykonane zgodnie z normą EN837-1 w klasie bezpieczeństwa S2 (dla manometrów o średnicy 63 mm) i S1 (dla manometrów o średnicach 100 mm oraz 150 mm). Ciśnieniomierze zaprojektowano do użytku w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, a także do zastosowania w elektrowniach konwencjonalnych oraz do pomiaru ciśnienia gazów i mediów ciekłych o niskiej lepkości nie krystalizujących.

Wersje: przyłącze dolne BSP, przyłącze dolne NPT, przyłącze tylne centralne BSP, przyłącze tylne centralne NPT, przyłącze tylne ekscentryczne NPT.

Wypełnienie manometru olejem silikonowym:

  • sprzyja zmniejszeniu wahań wskaźnika,
  • sprzyja zmniejszeniu zużycia części ruchomych mechanizmu przy występujących pulsacjach ciśnienia i wibracjach,
  • zapobiega kondensacji i powstawaniu atmosfery korozyjnej wewnątrz ciśnieniomierza, która mogłaby uszkodzić części wewnętrzne.

Zastosowanie
Manometry MGS18 mogą być stosowane w jednostkach napędowych, pompach, maszynach do oczyszczania wody, prasach, sprężarkach silnika, turbinach, silnikach wysokoprężnych, instalacjach chemicznych, petrochemicznych i chłodniczych, a także w maszynach i urządzeniach, w których występują ciśnienia pulsacyjne lub wibracje mechaniczne.

 

Źródło: Tubes International

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English