3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu

Już 16 i 17 października polecą iskry. Szlifierze z całej Polski wezmą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. W tym roku eliminacje regionalne przybiorą nową formę i odbędą się w trakcie 2 pełnych emocji dni podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum Targowo-Wystawienniczym ExpoSilesia.

Regionalne eliminacje „Starcia Szlifierzy” odbędą się 16 i 17 października podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum Targowo-Wystawienniczym ExpoSilesia w Sosnowcu – mieście Górnośląskiego i Zagłębiowskiego Okręgu Przemysłowego, w którym znajdują się liczne zakłady przemysłowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING to czołowe wydarzenie spawalnicze w Europie, zrzeszające wystawców z Polski i z zagranicy oraz najlepszych ekspertów z branży. Eliminacje rozgrywane w nowej formule, podczas dwóch dni zawodów, pozwolą wyłonić jednocześnie aż 12 finalistów (po 6 z każdego dnia eliminacji), którzy zmierzą się w wielkim finale we Wrocławiu na początku 2019 roku.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że już po raz trzeci będziemy mogli zobaczyć najlepszych profesjonalistów w akcji. „Starcie Szlifierzy” to jedyny taki konkurs w Polsce, który przyciąga szerokie grono miłośników szlifowania, a my jako 3M i organizator tych zawodów, chcielibyśmy stworzyć szlifierzom angażujące możliwości rozwoju i podniesienia swoich umiejętności. Cieszymy się także, że ten projekt spotkał się z zainteresowaniem firmy Metabo, która została partnerem tegorocznej edycji zawodów i podobnie jak my stawia na ekonomię i ergonomię codziennej pracy. Bazując na naszym wspólnym doświadczeniu, przygotowaliśmy dla szlifierzy również szkolenia, na których będą mieli możliwość skorzystania ze współpracy ekspertów: 3M i Metabo. – podkreśla Mariusz Napierała, Dyrektor Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

 

 

 

Konkurencje eliminacyjne

Uczestnicy zawodów sprawdzą swoje umiejętności na dwóch polach: teoretycznym i praktycznym. Szlifierze zmierzą się w 4 wymagających konkurencjach – Zręczność, Zaradność, Refleks oraz Instynkt Szlifierza. Wszystkie zmagania jak co roku będą przebiegały w duchu rywalizacji fair play, jednak potężna dawka adrenaliny oraz emocji jest gwarantowana. Dla najlepszych szlifierzy, w każdym z dwóch dni zawodów, przygotowano cenne nagrody oraz miejsce w wielkim finale.

  • Nagroda za I miejsce: nagłowie Versaflo™ z systemem filtrowania powietrza Adflo™, produkty Cubitron™ II Scotch-Brite™oraz szlifierka Metabo.
  • Nagroda za II miejsce: przyłbica Speedglas™ XXi, produkty Cubitron™ II i Scotch-Brite™ oraz szlifierka Metabo
  • Nagroda za III miejsce: nagłowie G500, produkty Cubitron™ i Scotch-Brite™oraz szlifierka Metabo.

 

  • Nagroda za IV miejsce: zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
  • Nagroda za V miejsce: zestaw kosmetyków samochodowych 3M, zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
  • Nagroda za VI miejsce: ochronniki słuchu Peltor Optime (1 szt.), zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.

 

Atrakcje dla uczestników

Dla uczestników, organizator zawodów – firma 3M – przygotował szereg atrakcji i wiele możliwości poszerzenia swojej wiedzy oraz dotychczasowych umiejętności. Kibice w specjalnie przygotowanej fabryce pamiątek będą mogli m.in własnoręcznie wyszlifować pamiątkowy breloczek 3M z zawodów, który zabiorą ze sobą do domu. Na inżynierów, technologów i prezesów firm czekają wyjątkowe panele szkoleniowe i dyskusyjne dotyczące m.in. optymalizacji procesów produkcyjnych prowadzonych przez specjalistów z 3M. Szlifierze będą mogli poznać innowacyjne procesy szlifowania i cięcia, uczestnicząc w szkoleniach teoretycznych oraz zapoznać się z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa w szlifierkach kątowych, dzięki szkoleniom praktycznym.

Wszyscy szlifierze, chętni do wzięcia udziału w zawodach 16 i 17 października oraz widzowie, którzy chcą śledzić najbardziej ekscytujące zmagania szlifierskie w tym roku, mogą już teraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://engage.3m.com/starcieszlifierzy. Na wszystkich chętnych profesjonalistów czeka 100 miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejności zgłoszeń. Uczestnicy od 1 do 50 miejsca zmierzą się między sobą 17 października, natomiast Ci o numerach od 51 do 100 w dniu 16 października.

Partnerami zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu są Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia, targi TOOLEX, międzynarodowe targi spawalnicze ExpoWELDING oraz firma Metabo.

 

Źródło: 3M

Authors

Related posts

Góra
English