Warsaw Industry Week

 

Targi Warsaw Industry Week 2018 zbliżają się wielkimi krokami.

Jednym z czołowych wydarzeń jest towarzysząca im konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0, na której przedsiębiorcy zapoznają się z przykładami wdrożeń innowacyjnych rozwiązań do zakładów produkcyjnych. Uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się z jakimi wyzwaniami zmierzyły się przedsiębiorstwa decydujące się na cyfryzację zakładu.

 

Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0

6 listopada podczas targów Warsaw Industry Week odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona Przemysłowi 4.0 dla sektora MŚP. Uczestnicy dowiedzą się czym jest Przemysł 4.0 w Polsce i jakie praktyczne wsparcie dla przedsiębiorstw będzie oferowała Platforma Przemysłu Przyszłości, jak również:

 

Praktyka Przemysłu 4.0

Podczas konferencji odbywającej się w Ptak Warsaw Expo przedsiębiorcy zapoznają się z przykładami wdrożeń innowacyjnych rozwiązań do zakładów produkcyjnych. Uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się z jakimi wyzwaniami zmierzyły się przedsiębiorstwa decydujące się na cyfryzację zakładu. Firma WIŚNIOWSKI, wraz z partnerem – firmą ASTOR zaprezentują przykład własnego wdrożenia inteligentnej linii produkcyjnej z wykorzystaniem robotów spawalniczych z fabryce bram i ogrodzeń WIŚNIOWSKI. Zaprezentowane zostaną również projekty zrealizowane z programów rozwojowych Unii Europejskiej oraz przykłady wzorcowych fabryki 4.0.

 

Cyberbezpieczeństwo

Ekspert z NASK przedstawi z jakimi wyzwaniami z zakresu cyberbezpieczeństwa muszą zmierzyć się zakłady produkcyjne wchodzące w erę Przemysłu 4.0. Prelekcja będzie poświęcona między innymi bezpiecznemu gromadzeniu danych oraz zabezpieczeniu ich z poziomu małego lub średniego przedsiębiorstwa.

 

Finansowanie

Uczestnicy konferencji poznają również możliwości finansowania innowacji w przedsiębiorstwie. Odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem m.in. przedstawiciela Komisji Europejskiej oraz stowarzyszenia EFFRA dotyczący trwających programów rozwojowych na rozwój fabryk. Podczas rozmowy uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób skutecznie należy ubiegać się o dofinansowanie. Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego opowie o narzędziach finansowania innowacji z narzędzi oferowanych przez Bank. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z warunkami kredytów komercyjnych za zakup nowych maszyn i urządzeń oraz dowiedzieć się o możliwościach kredytowania innowacyjnych rozwiązań.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Program konferencji oraz zakup biletów dostępny jest na stronie internetowej https://industryweek.pl/instrumenty-przemyslu-4-0/

Authors

Related posts

Góra
English