Bezpieczna praca z elektronarzędziami Bosch: systemy Bosch chronią zdrowie profesjonalistów

 

Bosch wyposażył elektronarzędzia dla użytkowników profesjonalnych w rozwiązania, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo pracy. Sensory i zaawansowane technologie chronią profesjonalistów przed urazami oraz obniżają ryzyko zdrowotne związane z długofalowymi obciążeniami zawodowymi.

Bosch oferuje profesjonalistom kompleksowy system, który zapewnia większą wydajność pracy i lepszą ochronę zdrowia. Oferujemy rozwiązania, które obniżają ryzyko doznania obrażeń, ale też takie, które w sposób długofalowy chronią przed konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z wykonywaną pracą.

 

Inteligentna ochrona dzięki sensorom Bosch
Bosch jest wiodącym producentem mikrosensorów i wykorzystuje je także w elektronarzędziach, aby zaoferować profesjonalnym użytkownikom technologie, które chronią ich zdrowie.

 

Blokada KickBack Control
Wbudowany w elektronarzędzie czujnik wykrywa nagłe zablokowanie narzędzia, np. w razie zakleszczenia wiertła, i w ciągu ułamków sekundy wyłącza silnik, redukując ryzyko obrażeń, do jakich mogłoby dojść w wyniku odrzutu. W blokadę KickBack Control wyposażonych jest już 25 elektronarzędzi profesjonalnych Bosch, m.in. młot udarowo-obrotowy GBH 18V-26 (F) Professional oraz nowa wiertarko-wkrętarka FlexiClick GSR 18V-60 FC Professional. Bosch oferuje najszersze na rynku spektrum funkcji bezpieczeństwa wykorzystujących czujniki. Na całym świecie sprzedano już ponad cztery miliony elektronarzędzi profesjonalnych z funkcją KickBack Control.

 

Funkcja Drop Control
Kolejnym przykładem zastosowania sensorów w elektronarzędziach Bosch jest funkcja Drop Control, która wyłącza urządzenie w przypadku upadku na ziemię. Bosch jako pierwszy producent wyposaży elektronarzędzia w to rozwiązanie.

 

Mechaniczne i elektroniczne rozwiązania chroniące zdrowie
Skuteczną ochronę zapewniają także funkcje mechaniczne i elektroniczne. Zabezpieczenie przed ponownym rozruchem chroni użytkownika przed uruchomieniem narzędzia po przerwie w dopływie prądu. Inteligentny hamulec (Intelligent Brake System) zatrzymuje tarczę szlifierki kątowej w ciągu mniej niż 3 sekund. Jeśli narzędzie jest wyposażone w bezpieczny włącznik (Protection Switch), szlifierka kątowa pracuje tylko przy naciśniętym włączniku. Dzięki temu użytkownicy mają zawsze pełną kontrolę nad urządzeniem.

 

Ochrona długofalowa: niski poziom drgań i skuteczne odsysanie pyłu
Bezpieczeństwo pracy to jednak nie tylko doraźna ochrona przed urazami. Niezwykle istotna jest także długofalowa ochrona przed konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z drganiami i pyłem. Dlatego Bosch oferuje narzędzia z systemem minimalizującym poziom wibracji Vibration Control lub specjalnie wytłumioną rękojeścią. Przykładowo w młocie udarowo-obrotowym GBH 18V-26 (F) Professional element tłumiący drgania oddziela rękojeść główną od silnika młota.
W przypadku piły szablastej GSA 18V-32 Professional zintegrowany ciężarek równoważy w sposób ciągły siły na zasadzie przeciwwagi. Dzięki temu piła gwarantuje najniższy poziom drgań w tej klasie narzędzi. Podobne rozwiązanie jest wykorzystywana w przypadku młotów Bosch.

Bosch ma też w swojej ofercie wiele rozwiązań i produktów do odsysania pyłu: system Click & Clean obejmuje narzędzia, odkurzacze do pracy na sucho i mokro, osprzęt do odkurzaczy i walizki L-BOXX, które są do siebie idealnie dopasowane i stosowane razem pomagają chronić zdrowie użytkownika oraz same narzędzia. Zapewniają też szybszą, bardziej wydajną i dokładniejszą pracę. W skład systemu wchodzą m.in. odkurzacze do pracy na sucho i mokro GAS 35 M AFC Professional i GAS 55 M AFC Professional. Oba odkurzacze posiadają automatyczny system oczyszczania filtra, który zapewnia wysoką moc ssania, a tym samym dba o szybkie tempo pracy.

Do zastosowań mobilnych dedykowane są natomiast kompaktowe i wydajne odkurzacze akumulatorowe. System Click & Clean jest kompatybilny z najróżniejszymi systemami odsysania pyłu, np. w narzędziach do wiercenia i dłutowania, lub z systemami odsysania pyłu dla szlifierek kątowych. Umożliwiają one odsysanie pyłu bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Rezultat to czyste środowisko pracy, niższy poziom zmęczenia i większa precyzja w wykonywaniu zadań.

 

Pierwsze młoty akumulatorowe ze zintegrowanymy systemem odsysania pyłu
W przypadku młotów udarowo-obrotowych GBH 18V-26 Professional i GBH 18V-26 F Professional Bosch idzie jeszcze krok dalej: są to pierwsze młoty tej marki
z aktywnym, zintegrowanym systemem odsysania pyłu w klasie napięcia 18 V. Tym samym Bosch oferuje profesjonalistom różnorodne rozwiązania dopasowane do potrzeb wielu grup użytkowników.

 

Źródło: Bosch

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English