Warsaw Industry Week – Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych

Na początku listopada 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo (Nadarzyn/k Warszawy) odbędzie się III edycja Warsaw Industry Week. To najszybciej rozwijająca się impreza targowa branży przemysłowej w tej części Europy. W ubiegłym roku w wydarzeniu udział wzięło 371 wystawców oraz ponad 10 000 odwiedzających.

Wystawcy przygotują ekspozycje i prezentacje produktowe, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Sukcesowi imprezy służyć będzie z pewnością dobra koniunktura gospodarcza, która zachęca do inwestycji w sprzęt oraz nowe technologie. Rok 2018 jest rokiem szczególnym także względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja dorobku uczelni technicznych i polskich instytutów badawczych podsumowująca ich dotychczasowy wkład w rozwój polskiej gospodarki. Uczelnie i instytuty pokażą również swoją najnowszą ofertę skierowaną do przemysłu. W wydarzeniu udział wezmą wybitni przedstawiciele polskiej myśli technicznej.

Przemysł 4.0

Warszawska impreza po raz kolejny podejmie temat czwartej rewolucji przemysłowej.

Przemysł 4.0 poruszany jest nie tylko podczas licznych konferencji towarzyszących targom, ale przede wszystkim znajduje odzwierciedlenie na stoiskach wystawców. W tym roku Targi WIW zaprezentują jeszcze więcej możliwości nie tylko dla dużych producentów, ale też dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jedną z głównych Stref Branżowych będzie STREFA AUTOMATYZACJI I ROBOTYZACJI, którą uzupełnią Strefy: Hydrauliki i Pneumatyki, Energetyki oraz Oprogramowania dla Przemysłu. W ubiegłym roku udział w Strefie wzięło ponad 200 wystawców, którzy prezentowali możliwości wykorzystania automatyzacji przemysłowej, technologii informatycznych oraz rozwiązań procesów produkcyjnych mających zastosowanie we wszystkich sektorach przemysłu.

Warsaw Industry Week to również kilkanaście salonów, na których prezentowane będą m.in.:

Strefa Obróbki Metali i Narzędzi – Maszyny, urządzenia i technologie do obróbki metali, obrabiarki CNC, wycinarki laserowe, wykrawarki, prasy krawędziowe, nożyce gilotynowe, narzędzia.

Strefa Lakiernictwa – Instalacje i systemy do lakierowania na mokro, do powlekania proszkowego oraz technologii coil coating, systemy nakładania i pistolety natryskowe, instalacje sprężonego powietrza, oczyszczanie i obróbka wstępna.

Strefa Druku 3D – Drukarki 3D, skanery, usługi konsultingowe.

Strefa Oprogramowania Dla Przemysłu – inteligentne rozwiązania dla przemysłu. Najnowocześniejsze oprogramowanie rejestrujące procesu produkcyjne, umożliwiające optymalizację produkcji czy kontrolę dostępu. Specjalna Strefa VR z udziałem polskich oraz zagranicznych firm, na której będzie można przetestować rozwiązania wirtualnej rzeczywistości oraz cykle szkoleń i wykładów wyjaśniających dlaczego i jak stosować te technologie.

Dzięki ogromnej powierzchni ekspozycyjnej, doskonałej lokalizacji i infrastrukturze Międzynarodowe Targi Warsaw Industry Week z roku na rok zyskują na znaczeniu. W tym roku spodziewanych jest ponad 400 wystawców z Polski i zagranicy.

III Edycja Międzynarodowych Targów Warsaw Industry Week odbędzie się w dniach od 6 do 8 listopada 2018.

Źródło: Warsaw Industry Week

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English