Rittal na międzynarodowych targach branży morskiej SMM 2018

 

Firma Rittal przedstawia nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 na międzynarodowych targach branży morskiej SMM 2018 w Hamburgu (4–7.09.2018). Poprzez system szaf VX25, Rittal wspiera branżę budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do Przemysłu 4.0. Dzięki połączeniu rzeczywistej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka, VX25 spełni w przyszłości wszystkie wymagania związane z cyfryzacją – od konfiguracji online i inżynierii, przez montaż, aż po automatyzację i śledzenie procesów.

Gospodarka morska obrała kurs ku cyfryzacji. Stocznie, przedsiębiorstwa z branży budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz transportu morskiego stanęły przed pytaniem, w jaki sposób zoptymalizować procesy pracy i zwiększyć swoją efektywność. Odpowiedzią Rittal jest nowy system szaf pełnogabarytowych VX25. System ten, dzięki połączeniu rzeczywistej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka, spełni w przyszłości wszystkie wymagania cyfryzacji – od konfiguracji online i inżynierii, przez montaż, aż po automatyzację i śledzenie.

Nowy system pełnogabarytowych szaf sterowniczych VX25 to pierwszy system, który w całości został opracowany na podstawie wymogów większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0. Poprzez hasło „System perfection” Rittal obiecuje wzrost innowacyjności, dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu, a także dialogowi z Klientami. VX25 poza maksymalną jakością i ciągłością danych oferuje także mniejszą złożoność elementów oraz oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo montażu. Wysoki poziom innowacyjności potwierdza ponad 25 zgłoszonych praw patentowych.

 

Wyraźne zalety montażowe

Główną innowacją jest opracowanie nowego profilu ramy – o całkowitej symetrii dzięki zastosowanej wszędzie i ciągłej siatce wymiarowej 25 mm. Nowe i ulepszone funkcjonalności przekładają się na wyraźne korzyści montażowe. Należą do nich m.in.: łatwiejszy dostęp od każdej strony, większa głębokość montażowa, beznarzędziowy montaż, nowe i łatwiejsze w montażu uszczelki łączenia szeregowego i całkowicie nowy system cokołów. W celu produkcji nowego profilu ramy VX25, Rittal zainwestował w ultranowoczesne linie produkcyjne. W rezultacie profil ramy VX25 jest znacznie stabilniejszy niż jego poprzednik TS 8, przy takim samym ciężarze.


Maksymalna jakość danych

Wszystkie dane 3D są stale dostępne w maksymalnej jakości. W ten sposób Rittal wspiera projektantów aparatury sterowniczej i rozdzielczej we wszystkich procesach w ramach łańcucha wartości. Projekt instalacji elektrycznej, konstrukcja mechaniczna, logistyka, wyceny, produkcja – podczas tych i innych etapów wytwarzania urządzeń zapewniony jest stały dostęp do kompletnych i spójnych danych. Przed użytkownikiem otwierają się nowe drogi do kompleksowej cyfryzacji procesów zgodnie z zasadami Przemysłu 4.0.

Efektywność planowania i projektowania zagwarantowana jest przez łatwe pobieranie szczegółowych, zweryfikowanych danych CAD 3D (strona internetowa Rittal, EPLAN Data Portal), elastyczną transmisję danych we wszystkich popularnych systemach CAD (łącznie 70 formatów), inżynierię mechatroniczną za pomocą CAE/CAD, sporządzanie layoutu szafy sterowniczej za pośrednictwem EPLAN Pro Panel oraz klasyfikację danych według eClass i ETIM.

 

Bezbłędna konfiguracja

Łatwą i bezbłędną konfigurację szaf VX25 i innowacyjnych akcesoriów zabudowy zapewnia dostępny online system konfiguracji Rittal RiCS, który nie wymaga znajomości projektowania CAD. W trakcie instalowania akcesoriów system automatycznie sprawdza, czy wybrane komponenty można umieścić w danym miejscu. Rittal upraszcza ponadto procesy zamawiania artykułów poprzez zintegrowany system składania zapytań ofertowych oraz wsparcie online podczas przechodzenia z TS 8 na system szaf pełnogabarytowych VX25.

 

Łatwe śledzenie

Zweryfikowane wyniki projektu wraz z zabudową tworzą podstawę do automatycznego sterowania maszynami w produkcji. W celu zoptymalizowania procesów łańcucha wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, płaskie części systemu VX25 opatrzono kodem QR. W przyszłości będzie można je wykorzystać np. do sterowania produkcją oraz zwiększenia poziomu identyfikowalności podczas budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Za pomocą kodów QR można przyporządkować komponenty szafy sterowniczej do konkretnego zamówienia lub projektu klienta. W ten sposób można śledzić podzespoły w całym procesie, przyporządkować je do konkretnych etapów obróbki oraz rejestrować czasy obróbki.

 

Łatwa zamiana

Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online. Asystent zamiany list części na odpowiednie dla VX25 (https://bit.ly/2vvjPFR), darmowe dane CAD oraz inteligentne narzędzie doboru i konfiguracji VX25 ułatwią  przejście z systemu TS 8 na nowy system szaf VX25.

 

Źródło: Rittal

Authors

Related posts

Góra
English