W stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii praca wre

Nie ustają prace inwestycyjne na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Nowe fabryki i hale pojawiają się jak grzyby po deszczu.

Zapowiadaną inwestycję rozpoczął Radiometer. Aktualnie duński producent zajmuje powierzchnię 3,5 tysiąca m2. Po rozbudowie osiągnie około 18 tysięcy metrów kwadratowych, czyli pięciokrotnie więcej. Zabudowa obejmie działkę o powierzchni 4 ha. Radiometer to firma specjalizująca się w dziedzinie zaawansowanej technologicznie gazometrii krwi (analizatory), posiadając ponad 40% światowego rynku w tej dziedzinie. W Stargardzie zatrudnia około 400 osób. Po rozbudowie będzie ich 600.

Do nowej fabryki przeniósł się już ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego Klippan Safety. To jedna z najdłużej działających w naszym mieście zagranicznych firm z branży motoryzacyjnej. Nowy zakład jest trzykrotnie większy i zatrudnia więcej pracowników. Dodatkowo uruchomiona została produkcja opakowań foliowych dla nowych samochodów. Działalność otworzyła firma Andrenplast, będąca w holdingu razem z Klippan Safety.

 

 

Wielką inwestycję rozpoczął też Lidl. Przypomnijmy, że w Stargardzie ma powstać ogromne centrum logistyczne niemieckiego giganta z branży handlowej. Budowa centrum dystrybucyjnego pochłonie około 200 mln złotych. W centrum będą magazynowane artykuły spożywcze codziennej potrzeby, głównie: nabiał, wędliny, słodycze oraz produkty przemysłowe, w tym między innymi drogeryjne, chemiczne i sportowe. Pracę znajdzie tutaj nawet 200 osób. Poszukiwani będą pracownicy do: komisjonowania, przyjęcia i wysyłki towaru, utylizacji (ok. 150-160 osób) oraz na stanowiska kierownicze i administracyjno-biurowe (ok. 40 osób).

Wielkimi krokami zbliża się chwila wkopania pierwszej łopaty pod Waimea Logistic Park Stargard. – To pierwszy taki nasz projekt i jeden z nielicznych w skali kraju, ze względu na lokalizację – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding. Firma wybuduje sześć dużych hal, w których później mają zostać otwarte zakłady produkcyjne.

 

Źródło: UM Stargard

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English