Etteplan i Valmet rozpoczynają współpracę w Polsce

 

Etteplan i Valmet zdecydowały się na współpracę w Polsce. Zgodnie z umową, Etteplan utworzy w Polsce oddział, który będzie koncentrować się głównie na inżynierii mechanicznej, początkowo przede wszystkim w celu zaspokojenia potrzeb Valmet. Będzie on obsługiwać Valmet w Polsce, ale także w innych krajach Europy Środkowej. Umowa jest kontynuacją długoterminowej współpracy firm na kilku innych obszarach rynkowych. Etteplan ma już zespoły koncentrujące się na systemach wbudowanych i IoT, a także na dokumentacji technicznej w Polsce.

Polska oraz kraje sąsiadujące są ważnymi rynkami, szczególnie dla działalności usługowej Valmet. Europa Środkowa jest centralnym ośrodkiem produkcji dużej liczby maszyn papierniczych, które w niedalekiej przyszłości będą wymagały różnego rodzaju modernizacji. Wspaniale jest móc pracować z Etteplan również w tym obszarze geograficznym. Znają nasze maszyny i sposób ich działania, a nasza współpraca zawsze przebiegała sprawnie – mówi kierownik inżynierii Anssi Tuuri w dziale SER MIL firmy Valmet w Gliwicach.

Umowa z firmą Valmet jest dla nas ważna, ponieważ wyznacza początek naszej oferty usług inżynieryjnych w Polsce. Zapotrzebowanie, zwłaszcza na inżynierię mechaniczną, jest wysokie w Polsce i krajach sąsiadujących, ale nasi klienci są również zainteresowani inżynierią elektryczną i automatyzacją. Utworzenie jednostki koncentrującej się na usługach inżynieryjnych jest kontynuacją naszej ekspansji na polskim rynku. W ubiegłym roku utworzyliśmy zespół dokumentacji technicznej i otworzyliśmy nowe biuro w Poznaniu – mówi Riku Riikonen starszy wiceprezes, odpowiedzialny za usługi inżynieryjne, z firmy Etteplan. – Naszym celem jest rozszerzenie naszej oferty usług na rynkach, w których operujemy.

Baza klientów Etteplan w Polsce obejmuje również kilku klientów działających w krajach Europy Środkowej, szczególnie w zakresie tworzenia oprogramowania i Internetu Rzeczy. W 2017 roku Etteplan rozszerzył działalność w Polsce o biuro w Poznaniu, w celu obsługi lokalnej bazy klientów i pozyskiwania wsparcia rekrutacyjnego, szczególnie w zakresie Internetu Rzeczy.

W Polsce Etteplan ma zarówno polskich, jak i międzynarodowych klientów, takich jak: ABB, Nokia, Viessmann i Diehl. Etteplan zatrudnia obecnie około 100 pracowników i łącznie z podwykonawcami, łącznie około 150 osób w Polsce.

 

Źródło: Etteplan

Authors
Góra
English