Desktopowa drukarka 3D drukująca z metalu

 

get3D – czołowy dystrybutor desktopowych drukarek 3D – Ultimaker i Raise3D w Polsce oraz dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Dystrybutora Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku w plebiscycie branżowym CD3D (za lata 2014 i 2017), ogłasza wprowadzenie do oferty pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D do metalu – DESKTOP METAL. Get3D otrzymało nie tylko status oficjalnego, autoryzowanego dystrybutora tej marki w Polsce, lecz będzie zapewniać również serwis i szkolenia.

DESKTOP METAL to jedna z najjaśniej świecących gwiazd światowej branży druku 3D. Pochodzący z Massachusetts w USA start-up zwrócił na siebie oczy wszystkich komentatorów rynkowych w lutym 2017 r., gdy ogłosił, że pozyskał 97 mln $ dofinansowania od takich firm jak Google, czy BMW na rozwój produktu, który ma zrewolucjonizować druk 3D z metalu. Niespełna pół roku później firma zaprezentowała po raz pierwszy swoje rozwiązania technologiczne światu, ogłaszając przy okazji kolejną rundę dofinansowania na kwotę 115 mln $ od kilkunastu funduszy inwestycyjnych, którym przewodził GE Ventures.

 

 

Technologia DESKTOP METAL jest całkowicie inna od tego, co funkcjonuje obecnie na rynku w obszarze druku 3D z metali. Pierwszą podstawową różnicą jest fakt, iż detale nie powstają z metalicznego proszku, topionego selektywnie wiązką lasera, tylko są drukowane z prętów w technice bardzo mocno przypominającej metodę FDM, czyli popularne drukowanie 3D z termoplastów. Pręt składa się ze sproszkowanego metalu, spojonego specjalnym polimerem, który jest usuwany podczas kolejnych, w pełni zautomatyzowanych procesów post-processingowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek 3D do metalu, wewnątrz komory roboczej nie ma potrzeby tworzenia atmosfery gazowej (zwykle opartej o drogi argon), nie wymagany jest kompresor, dodatkowe nawiewy ani jakakolwiek infrastruktura. Obszar roboczy urządzenia to 30 x 20 x 20 cm, a maksymalny rozmiar finalnego detalu to 25,5 x 17 x 17 cm.

 

 

W zestawie wraz z drukarką 3D jest sprzedawana płuczka przygotowująca wydrukowane detale do spiekania przez wypłukanie większości spoiwa łączącego cząsteczki metalu. Proces płukania nie wymaga dodatkowej wentylacji co pozwala na korzystanie z niej w środowisku biurowym. Kolejny, trzeci element to piec – w pełni zautomatyzowane urządzenie z zamkniętą pętlą kontroli temperatury. Jest to pierwszy piec pozwalający na uzyskanie jakości przemysłowej w warunkach biurowych. Uzyskany po spieczeniu detal pozbawiony jest naprężeń mechanicznych charakterystycznych dla drukarek 3D do metalu wykorzystujących w procesie wytwórczym laser lub wiązkę elektronów.

 

 

Źródło: get3D

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English