Podsumowanie półrocza

 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła 20 zezwoleń na rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje na poziomie 516 mln zł oraz stworzenie warunków pracy dla 462 osób. Głównie w takich branżach jak obróbka metalu, przetwórstwo tworzyw sztucznych czy motoryzacja.

Najwięcej projektów zamierzają realizować przedsiębiorcy na Podkarpaciu, w tym prawie połowa przypada na sam Mielec. Poza tą lokalizacją nowe miejsca pracy powstaną w Dębicy, Krośnie, Leżajsku, Łańcucie, Rzeszowie i Strzyżowie jak również w innych regionach tj. w Częstochowie, Lublinie i Szczecinie.

Spośród wydanych w pierwszym półroczu zezwoleń aż 13 z nich dotyczy inwestycji polskich przedsiębiorców. Zamierzają oni przeznaczyć na rozwój swojej działalności prawie 335 mln zł. Ponadto na terenie strefy swoje plany inwestycyjne będą realizować firmy zagraniczne z kapitałem: niemieckim (3 zezwolenia) oraz cypryjskim, duńskim, macedońskim i szwedzkim (po 1 zezwoleniu).

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English