Poznaj pierwszych prelegentów tegorocznej konferencji HAZEX

 

Jeśli interesuje Cię bezpieczeństwo procesowe i wybuchowe w przemyśle to ta informacja jest dla Ciebie. Powoli zbliżamy się do najbardziej merytorycznej konferencji dedykowanej dla branży przemysłowej, która odbędzie się 20–21 września 2018 r. w Krakowie. Dzisiaj przedstawiamy pierwszych prelegentów tego spotkania – prawdziwych ekspertów w swoich dziedzinach.

Co ważne, w czasie konferencji każdy prelegent otrzymuje od 30 do 45 minut na wystąpienie oraz kolejne 5-10 minut na pytania z sali. Żywe dyskusje oraz ilość pytań zadawanych w czasie poprzednich edycji potwierdzają, że konferencja pozwala w sposób maksymalny rozwiać wątpliwości uczestników.

Na tę chwilę swój udział w konferencji zapowiedziało kilkadziesiąt firm. Konferencję wesprze unikalny pokaz wybuchów oraz działania systemów zabezpieczających, który zostanie zrealizowany na pobliskim poligonie. Jest to doskonała okazja do tego, aby uświadomić sobie jak potężna energia jest zgromadzona w pyłach i gazach powszechnie stosowanych w przemyśle. Dodatkowo po pierwszym dniu wypełnionym wykładami odbędzie się wspólna kolacja z wieloma atrakcjami.

FILM: https://youtu.be/fByxqcjUn7g

 

Poznaj pierwsze tematy wystąpień podczas konferencji HAZEX

 

„Zdarzenia – jak zawsze katalizator zmian”

Przemysław Gostomski Kierownik Zespołu Bezpieczeństwa Procesowego w PKN ORLEN S.A. Od ponad 12 lat związany z przemysłem rafineryjno-petrochemicznym realizując działania z zakresu przeciwdziałania poważnym awariom przemysłowym, nadzoru i doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem procesowym a także koordynacji prewencji bhp i ppoż. w GK ORLEN.

 

„Ograniczenia w stosowaniu normy PN-EN 60079-10-1: 20156. Klasyfikacja przestrzeni. Gazowe atmosfery wybuchowe”

Andrzej Wolff ekspert z firmy ATEX Wolff i Wspólnicy Sp. J. w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor lub współautor ponad 90 opracowań Oceny Ryzyka Wybuchu, przeszło 100 opracowań Dokumentu Zabezpieczenia przed Wybuchem oraz kilkudziesięciu audytów, opinii i ekspertyz dla wiodących zakładów przemysłowych w Polsce.

 

 „ATEX – warunki konieczne, ale czy wystarczające. Spojrzenie na zapewnienie bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle”

Rafał Żuchowski inżynier ryzyka w spółce PZU LAB SA., zajmuje się analizą i zarządzaniem ryzykiem w przemyśle. Posiada dziewięcioletnie doświadczenie w analizach ryzyka technicznego i ciągłości działania na obiektach różnych branż.

 

„Bezpieczeństwo procesowe w całym cyklu życia instalacji – od projektu, poprzez budowę, eksploatację do wycofania z użycia”

Rafał Selega wieloletni praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa procesowego i funkcjonalnego. Członek wielu grup roboczych ISA 84 i IEC związanych z bezpieczeństwem procesowym i funkcjonalnym mających na celu opracowywanie standardów w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego. Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

 

„Wpływ poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa SIL na poziom ryzyka procesowego”

Mariusz Balicki od kilkunastu lat zajmuje się techniką przeciwwybuchową. Praktyk, czynnie opracowujący dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Swoją wiedzą dzieli się w czasie szkoleń, w których udział wzięło ponad 1000 osób. Certyfikowany menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (Certyfikat GIG Nr MEx/0002/2012).

 

„Efekt domina i związane z nim obowiązki prowadzących ZZR i ZDR”

Sergiusz Urban specjalizuje się w problematyce polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska, prawa ochrony przyrody oraz prawa geologicznego i górniczego. Doradza klientom w zakresie: gospodarki odpadami, oceny oddziaływania na środowisko i na obszary Natura 2000, decyzji środowiskowych, regulacji emisji przemysłowych oraz pozwoleń zintegrowanych (IPPC/IED, standardy emisyjne, konkluzje BAT itp.).

 

„Ochrona przeciwpożarowa w obszarze magazynowania materiałów ciekłych palnych w pojemnikach przenośnych w tym w kontenerach z tworzywa 1000 l (IBC) – zagrożenie pożarowe oraz opcje systemu zabezpieczenia pożarowego według standardów FM Global”

Jacek Fabiszak – doświadczony ekspert w dziedzinie zapobiegania stratom majątkowym (Industrial Property Loss Prevention) w wielu branżach przemysłowych. Przez ostatnie 10 lat swoje doświadczenie budował realizując szereg projektów jako Konsultant Inżynier w firmie FM Global. Jest specjalistą FM Global w zakresie zagrożeń wybuchowych w atmosferze pyłowej, ocenie ryzyka w branży farmaceutycznej oraz dla hut szkła w obszarze zagrożeń pożarowych oraz stwarzanych przez środowisko naturalne.

 

 

Źródło: GRUPA WOLFF

Authors

Related posts

Góra
English