Nowy zakład Oetiker w Legnickim Polu

Zdjęcie: www.legnickiepole.pl

 

4 lipca br. Grupa Oetiker uroczyście otworzyła nowy zakład w Legnickim Polu. Hala produkcyjno-logistyczna o powierzchni 7500 m² została zbudowana od podstaw (greenfield) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład ma dostarczać wysokiej klasy zaciski, pierścienie i rozwiązania szybkozłączne klientom z branży motoryzacyjnej i produkcyjnej.

Dr Thomas Meier Bickel, CE) z Grupy Oetiker, podziękował uczestnikom i skomentował: – Cieszymy się z otwarcia naszego pierwszego zakładu w Europie Wschodniej, dzięki czemu możemy lepiej służyć naszym klientom w tym szybko rozwijającym się regionie. Polska już stanowi znaczącą część naszych przychodów w Europie. Nasze nowe centrum produkcyjne pozwala nam rozszerzyć naszą globalną, wieloregionalną konfigurację, aby pozostać blisko naszych klientów.

Zakład wyprodukuje część grupy produktów z wieloma pierścieniami uszczelniającymi. Zaprojektowane z myślą o systemach chłodzenia, ogrzewania i wlotu powietrza w układzie napędowym pojazdu, pierścienie te zapewniają optymalne oszczędzanie miejsca, optymalne bezstopniowe uszczelnienie, wydajny i niezawodny montaż oraz odporność na wysokie ciśnienie i rozszerzalność.

Polska placówka stworzy także europejski hub montażowy i dystrybucyjny dla linii Quick Connectors. Szybkozłączki Oetiker (QC) to innowacyjne rozwiązanie łączące przewody ciśnieniowe. Generują one znaczne oszczędności w czasie montażu pod względem zajętości powierzchni, kosztów montażu, zwiększonej wytrzymałości. Dzięki beznarzędziowemu montażowi, QC firmy Oetiker są optymalnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań i szczególnie nadają się jako element łączący przewody olejowe i / lub chłodzące i grzewcze z turbosprężarkami, silnikami i przekładniami.

Nowy zakład w Polsce jest dogodnie zlokalizowany z dostępem do autostrady w odległości 3 km od zakładu i dobrze rozwiniętymi sieciami logistycznymi. Firma zatrudniła już 20 pracowników i spodziewa się, że w ciągu najbliższych pięciu lat zwiększy liczbę miejsc pracy w przemyśle i poza nią, zgodnie ze wzrostem ogólnej działalności w regionie.

 

Źródło: Oetiker

Authors

Related posts

Góra
English