Nowa hala w Częstochowie

 

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby i zakładu produkcyjnego firmy STALTIM. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, partnerów biznesowych oraz reprezentanci Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Nowo otwarty obiekt ma stworzyć dogodne warunki pracy oraz zapewnić większą efektywność produkcyjną przedsiębiorstwu z branży metalowej.

Warto podkreślić, że STALTIM to rodzinna firma, której początki sięgają lat 40. ubiegłego wieku. Specjalizuje się w obróbce metalu tj.: toczenie, gwintowanie, wiercenie, frezowanie, wykroje na prasach czy cięcie na wymiar. Współpracuje z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami m.in.: z branży motoryzacyjnej, oświetlenia, metalowej, wózków dziecięcych i innych.

 

 

Firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE EURO-PARK MIELEC w 2016 roku. Do tej pory zainwestowała w strefie prawie 4,1 mln zł i stworzyła 18 nowych miejsc pracy.

Podstrefa Częstochowa została utworzona w 2014 roku na obszarze ok. 35 ha. Funkcjonuje tam 5 przedsiębiorców, którzy łącznie ponieśli nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 70 mln zł i stworzyli warunki pracy dla 251 pracowników.

 

Źródło: SSE EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English