LACROIX Electronics zwiększył produkcję w Kwidzynie

 

Globalny producent elektroniki w zeszłym roku w Kwidzynie uruchomił nową halę produkcyjną i utworzył prawie 300 nowych miejsc pracy.
W ramach włączenia do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma LACROIX Electronics zobowiązała się do zainwestowania około 60 mln zł w nowoczesną halę produkcyjną. Nowy obiekt został oddany do użytku w połowie 2017 roku, powiększając o ok. 20% powierzchnię operacyjną zakładu. W tym samym roku firma utworzyła blisko 300 nowych miejsc pracy, stając się największym zakładem w regionie pod względem liczby zatrudnionych na umowę o pracę.

Wobec branży elektronicznej stawiane są coraz wyższe wymagania. Mamy już zaawansowane technologie, dzięki czemu wpisujemy się w nurt Smart Industry. To co teraz jest najważniejsze to inwestycja w ludzi – podkreśla Andrzej Mrozik, dyrektor generalny LACROIX Electronics w Kwidzynie. – Musimy wspierać naszych ludzi w dokonaniu przeskoku kompetencyjnego. Siłą fabryki przyszłości będzie nie liczba operatorów, ale wykwalifikowana kadra techniczna i inżynierska. Rozwój kwalifikacji naszych pracowników jest zarówno zobowiązaniem wobec klientów jak i wkładem w rozwój społeczności lokalnej. Rewolucja przemysłowa 4.0 potrzebuje otwartych głów i ścisłych umysłów. To właśnie ludzie są naszym kapitałem żelaznym.

Nowa hala do montażu w technologii SMT liczy 14 linii, a cały obszar ACP osiągnął realne moce wytwórcze na poziomie 300 mln komponentów miesięcznie. W LACROIX Electronics w Kwidzynie produkowanych jest ponad 500 różnych produktów, a firma dostarcza swoim klientom ponad 120 tys. sztuk dziennie. LACROIX dostarcza kompleksowe usługi w zakresie produkcji elektroniki masowej – od opracowania pomysłu, do wdrożenia do produkcji masowej.

W zakładzie stosowane są zarówno technologie SMT jak i Pin Through Hole, jak też Box Build Assembly. Wykorzystywana jest technologia Traceability 5, oraz EDI. LACROIX Electronics stosuje VMI zarówno z dostawcami jak i z klientami.

LACROIX Electronics jest częścią francuskiej Grupy LACROIX. Zdecydowana większość produkcji fabryki (ok. 75%) realizowane jest na zamówienie branży automotive, stąd fabryka stosuje się do standardów IATF oraz VDA. LACROIX Electronics posiada certyfikację w zakresie ISO/TS, ISO 14001, ISO 9001, a także zespół trenerski certyfikowanych w zakresie IPC-A-610.

 

Źródło: Evertiq

Authors

Related posts

Góra
English