Ponad 800 nowych miejsc pracy czeka w siemianowickim Adient Seating

 

Siemianowicki oddział amerykańskiego producenta siedzisk samochodowych Adient Seating Poland otworzył nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 35 000 mkw, tworząc tym samym kolejne 800 miejsc pracy w mieście oraz regionie. Trudno bowiem, będzie zaspokoić potrzeby jednego z największych prywatnych pracodawców w mieście wyłącznie siemianowickimi zasobami ludzkimi. W oficjalnej uroczystości otwarcia brali udział przedstawiciele firmy z Polski zarządzający funkcjonującym już wcześniej przy ulicy Krupanka zakładem nr 1, Stephen Gibson dyrektor zarządzający rozwojem Adient Seating w Europie oraz przedstawiciele gminy w osobach zastępców prezydenta miasta, Agnieszki Gładysz i Anny Zasady-Chorab oraz przewodniczący Rady Miasta Siemianowic Śląskich, Adam Cebula. Wśród licznie zebranych gości nie zabrakło również urzędników Urzędu Miasta nadzorujących i wspierających postęp w szybkiej realizacji tego wyjątkowego projektu inwestycyjnego przez Skanskę, czyli głównego wykonawcę, który zrealizował budowę zakładu w 10 miesięcy.

Gratulujemy Wam tak dynamicznego rozwoju, a dziękujemy, za to, że Wasza marka promuje miasto Siemianowice Śląskie w regionie i na świecie, stanowiąc przy okazji motor rozwoju lokalnej społeczności i rynku pracy – powiedziała w trakcie ceremonii otwarcia, Agnieszka Gładysz – I zastępca Prezydenta Miasta. Z kolei Adam Cebula wręczając oficjalny list gratulacyjny od Prezydenta Rafała Piecha oraz siemianowickich samorządowców, wspomniał – nie tylko jako radny ale i historyk – jak wielką rolę odegrał 12 lat temu pierwszy zakład (wtenczas noszący nazwę Johnson Controls) w ratowaniu rynku pracy po upadku Huty Jedność. Przewodniczący przypomniał też, że nowa historia pisana przez Adient to dalsze wsparcie rynku pracy a przede wszystkim młodych, których firma wzięła pod swoje skrzydła tworząc w resorcie podległym Annie Zasadzie-Chorab specjalistyczne klasy branżowe, których absolwenci od początku uczą się fachu w prawdziwych warunkach pracy.

Uroczystość zakończyła się widowiskową prezentacją multimedialną pokazującą imponujące tempo rozwoju firmy oraz wycieczką po nowym zakładzie. Z lektury pokazów oraz zakładowej wycieczki zapamiętać warto bardzo ciekawy wyimek ze statystyk rynkowych, mówiący o tym, że co trzeci fotel na świecie w samochodzie osobowym mógł być wyprodukowany w Siemianowicach Śląskich.

 

Źródło: UM Siemianowice

Authors

Related posts

Góra
English