Nowy zamek krzywkowy o regulowanej długości

 

Firma Southco rozszerzyła ofertę zamków krzywkowych znanej serii E5 Cam Latch o nową wersję z możliwością elastycznej regulacji długości, pozwalającą na stosowanie jednego modelu w wielu aplikacjach. Nowa wersja zamka E5 z regulacją długości w zakresie do 11,5 mm, zawiera wydłużony trzpień pozwalający na ustawienie krzywki w określonej odległości od powierzchni drzwi lub panelu, pozwalając na ich szczelne zabezpieczenie.

Zamki serii E5 umożliwiają elastyczną regulację długości, pozwalając zniwelować tolerancje grubości drzwi oraz dopasować zamek do rodzaju uszczelki. W przypadku aplikacji z uszczelkami mającymi tendencję do trwałej zmiany grubości po długim ściśnięciu, regulacja wprowadzona w nowym zamku E5 pozwala skorygować ten problem poprzez ponowną regulację, zapewniającą optymalne zamknięcie drzwi lub panelu. Profil nachylenia krzywki również pomaga w szczelnym zamknięciu drzwi, wprowadzając dodatkową kompresję w zakresie do 1 mm. Zamek E5 charakteryzuje się stopniem ochrony NEMA 4/IP65 przed wodą i kurzem, co pozwala na stosowanie go wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Dzięki opcjom offsetu głębokiego i standardowego oraz braku offsetu, zamek umożliwia regulację długości w szerokim zakresie. Metalowa krzywka zawiera plastikową nakładkę wyciszającą jego pracę, zapewniającą solidne zamknięcie, a zarazem eliminującą ryzyko porysowania powierzchni dekoracyjnych lub pokrytych powłoką ochronną. Dodatkowo, nowy E5 Cam Latch pasuje do tych samych otworów w panelu, co wersja standardowa i jest dostępny z oddzielnymi mechanizmami krzywki i zatrzasku, mającymi promować jego modułowe zastosowania.

Menadżer produktów globalnych Loc Tieu powiedział: – Dzięki adaptacyjnemu uchwytowi, nasz najnowszy zamek E5 Cam Latch spełnia wymogi wielu aplikacji, wymagających tego samego typu zamka lecz o różnych uchwytach. Jego elastyczna konstrukcja pozwala dostosować go do wymogów praktycznie każdej aplikacji.

 

Źródło: Southco

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English