Zakład Mechaniczno-Remontowy (ZMR) z Krakowa oficjalnym partnerem COPA-DATA

Na zdjęciu współwłaściciele firmy ZMR: Wojciech Ciaćma, Dariusz Reikowski, Marian Piec oraz Tomasz Papaj – dyrektor sprzedaży COPA-DATA Polska

 

W ofercie ZMR znajdują się: m.in.: powlekarki, mieszalniki, suszarnie, nalewarki. Firma oferuje również prace modernizacyjne polegające na rewitalizacji maszyn przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. W trakcie modernizacji zostają przywrócone wartości użytkowe starszych urządzeń. Na życzenie klientów firma podwyższa również właściwości eksploatacyjne maszyn zgodnie z zapotrzebowaniem użytkowników. Po modernizacji wszystkie maszyny dostosowane są do obowiązujących wymagań GMP oraz norm bezpieczeństwa. Modernizacja obejmuje także wymianę zużytych podzespołów, regeneracje przekładni napędowych, oraz instalację nowoczesnego i przyjaznego dla operatora systemu kontroli urządzenia. Ponadto zgodnie z wytycznymi GMP wszystkie elementy urządzenia, które mogą mieć kontakt z produktem, są wykonane z materiałów posiadających stosowne certyfikaty i świadectwa, potwierdzające dopuszczenie do stosowania ich w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Firma ZMR doskonale zdaje sobie sprawę jak ważną sprawą jest zapewnienie najwyższej jakości produktu, z tego też powodu zatrudnia doświadczonych fachowców, co pozwala wykonywać usługi na profesjonalnym poziomie technicznym. Praktyczna wiedza  z zakresu budowy oraz eksploatacji maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle farmaceutycznym gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych prac. Za najwyższy priorytet firma ZMR uznaje zadowolenie Klienta. Cel ten efektywnie wypełnia dzięki: indywidualnemu podejściu do każdego Klienta, przestrzeganiu zasad GMP, a także stosowaniu nowoczesnego sprzętu oraz zaawansowanych narzędzi programistycznych do projektowania i produkcji.

Mówi Tomasz Papaj, dyrektor sprzedaży w firmie COPA-DATA Polska Sp. z o.o.: – Współpraca z firmą ZMR to przyjemność. Zespół pasjonatów i ekspertów, który od razu zauważył innowacyjne rozwiązania zenon Pharmaceutical (Smart Checklist – Audyty, FAT, SAT, 5S, Paper on Glass – elektroniczne Raporty Szarży, Audyt Trial, Zarządzanie Użytkownikami, Manager Receptur, Batch Control, Wersjonowanie Projektów, a także obsługa gestów Multitouch, implementacja obiektów 3D) i po testach rozpoczął sukcesywne wdrożenie w swoich nowoczesnych maszynach. Zdaniem Tomasza Papaja, firma ZMR może śmiało patrzeć w przyszłość oferując urządzenia wyposażone w oprogramowanie zenon, które dostarcza także rozwiązania chmurowe (MS AZURE), w tym Predictive  Maintenance, pozwalający na identyfikację anomalii oraz odpowiednią ich interpretację umożliwiającą określenie aktualnego stanu technicznego maszyny i przewidywanie awarii przed ich wystąpieniem.

Przytoczone powyżej argumenty, wieloletnia obecność na rynku farmaceutycznym w Polsce, liczne realizacje poparte referencjami od uznanych producentów farmaceutycznych takich jak ICN Polfa Rzeszów S.A. wchodząca w skład koncernu Valeant Pharmaceuticals International, GlaxoSmithKline, Teva Pharmaceuticals, Hasco-Lek, US Pharmacia, Grupa Adamed, Grupa Polpharma w skład której wchodzą zakłady produkcyjne m.in. w Starogardzie Gdańskim, Warszawie czy Nowej Dębie to tylko nieliczne argumenty, które przemawiały za podjęciem przez COPA-DATA partnerskiej współpracy z firmą ZMR.

Chcemy zapewnić klientom rozwiązania na najwyższym poziomie technologicznym dlatego przystąpiliśmy do programu COPA-DATA – mówi Dariusz Reikowski, współwłaściciel ZMR

Według przedstawiciela ZMR, możliwości i funkcjonalności oferowane przez oprogramowanie zenon pozwolą wyjść naprzeciw najnowszym i najtrudniejszym oczekiwaniom klientów, zapewniając przy tym tak ważną łatwość i intuicyjność obsługi. Nie bez znaczenia dla nowego partnera jest również fakt, że stosowanie rozwiązań oferowanych przez COPA-DATA pozwoli zachować bezawaryjność i stabilność pracy oferowanych urządzeń. Na dzień dzisiejszy nowy partner zrealizował już dwa projekty bazujące na oprogramowaniu zenon. – Jednym z nich były innowacyjne dla nas urządzenia do kontroli ampułek, gdzie zenon został przystosowany do współpracy z zaawansowanym systemem wizyjnym, drugi zaś dotyczył linii nalewająco-zamykającej, gdzie występuje mnogość konfiguracji opakowań i doz do nich nalewanych – mówi Dariusz Reikowski i dodaje: – Oba projekty stanowiły wyzwanie, natomiast możliwości oprogramowania zenon pozwoliły nam na zaprojektowanie ich w sposób łatwy i przyjazny w obsłudze dla użytkownika i spełniający wymogi zarówno klientów jak i wszelkich norm.

 

Źródło: COPA-DATA

Authors

Related posts

Góra
English