Kolejne 200 miejsc pracy w Sieradzu

 

W Scanfil Sieradz odbyło się oficjalne otwarcie nowej części fabryki. Udział w tym wydarzeniu wzięli prezydent miasta Sieradza oraz inni przedstawiciele władz lokalnych, członkowie zarządu Grupy Scanfil, przedstawiciele klientów oraz główni udziałowcy.
W ciągu dnia odbyły się przemówienia biorących udział w wydarzeniu, tematem dnia była prezentacja – Internet Rzeczy i Elektroniki na Obwodach Drukowanych (Internet of Things and Printed Electronics) oraz wizyta w nowej części fabryki.

Sieradzka fabryka jest jedną z głównych lokalizacji Scanfil skupiającą wysokie wolumeny produkcyjne. Inwestycja w rozbudowę poprawia możliwości i kompetencje firmy w dostarczaniu odpowiedniego poziomu obsługi i produkcji dla globalnych klientów firmy posiadających rynki zbytu głównie na terenie Europy. Rozbudowa fabryki w Sieradzu wpisuje się w strategię grupy Scanfil i wraz z innymi lokalizacjami firmy w Europie, Chinach i USA tworzy globalną organizację wspierającą potrzeby swoich klientów.
Myślę, że najistotniejsze powody inwestycji w tę fabrykę to jej lokalizacja, bliskość europejskich rynków oraz ludzie – zmotywowani, chętni do nauki i intensywnej pracy – tworzący naszą firmę. Wsparcie władz lokalnych oraz łatwość współpracy z nimi ułatwiły proces inwestycji i rozbudowy fabryki w Sieradzu – mówi Petteri Jokitalo, prezes Grupy Scanfil.
Cieszę się, że mogę być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia. Ta inwestycja daje nam szerokie możliwości dalszego rozwoju i wzrostu. To również dowód zaufania ze strony właścicieli firmy. Mam okazję zarządzać jednym z najlepszych zespołów na świecie i wierzę w to, że razem wykorzystamy tę wyjątkową szansę. Dzięki rozbudowie jesteśmy gotowi utworzyć co najmniej 200 nowych miejsc pracy i podwoić naszą sprzedaż – mówi Piotr Owczarek, Dyrektor Zarządzający Scanfil w Sieradzu.

O znaczeniu inwestycji wypowiedział się także Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. – Panie Prezesie , szanowni goście jako ,że jesteśmy w firmie  która zajmuje się elektroniką a to jest precyzyjna sfera  naszego życia.  Moje przemówienie powinna trwać  25 min do 13:45 ale zapewniam ,że nie będę tak długo przemawiał . Padły bardzo ciepłe słowa pod adresem Sieradza za te słowa bardzo dziękuje Panu Prezesowi . Mamy ogromne szczęście , że miasto nasze jest wokalizacją o którym mówił Pan Dyrektor.  Ale  szczególną radością  jest to , że mamy takich inwestorów jak grupa Scanfil bo pewnością bez Państwa tak Sieradz by nie wyglądał na takim etapie rozwoju jak dzisiaj. A ze szczególna radością patrze na zaproszonych gości  a elektronika która reprezentujecie jest uzupełnieniem przemysłu farmaceutycznego ale również ceramiki który jest bardzo zaakceptowany . Dzięki życzliwości i zaangażowaniu  Pana Prezesa i pracowników takim krótkim czasie udało się ten projekt zrealizować. Pozwolę wspomnieć 2015 rok kiedy grupa Scanfil podejmowała decyzje o zakupie Partnertechu  przez pierwsze spotkania płynęła chemia przez związki. A skoro związki  to dzieci i kolejne inwestycje będą realizowane . A mamy z kim realizować bardzo miłe ,że Pan Prezent wspomniał o Sieradzanach pracowitych , mądrych i ambitnych ludziach – mówił prezydent.

Nowa hala produkcyjna to 10 000 m², obecnie całość budynków Scanfil w Sieradzu to około 18 000 m².

 

Źródło: UM Sieradz

Authors

Related posts

Góra
English