Velvet CARE ma nowego właściciela

 

W dniu 28 maja 2018 r. VLET Holdings S. a. r. l., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., dokonała zakupu większościowego pakietu udziałów Velvet CARE Sp. z o. o. Transakcja została też zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Velvet CARE jest wiodącym polskim producentem celulozowych produktów higienicznych (m.in chusteczek higienicznych, papierów toaletowych, papierowych ręczników kuchennych) oraz właścicielem kultowej w Polsce marki Velvet, mogącej się pochwalić ponad 20-letnią historią sukcesu na polskim rynku oraz rozpoznawalnością wśród Polaków wynoszącą aż 96%.

Zakończona właśnie procedura zakupu większościowego pakietu udziałów Velvet CARE przez Abris Capital Partners oznacza wzmocnienie strategii dynamicznego rozwoju spółki, w tym ekspansji międzynarodowej w ramach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Abris Capital Partners posiada doświadczenie w branży papierowych wyrobów higienicznych, jest właścicielem spółki Pehart Tec wiodącego producenta bibułki i produktów higienicznych na rynku rumuńskim. Mając w swoim portfolio dwóch znaczących graczy branży papierów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej ABRIS Capital Partners będzie posiadaczem producentów wytwarzających ponad 220 tys. t bibułki higienicznej rocznie.

Firma Velvet CARE powstała w sierpniu 2013 roku, ale jej korzenie sięgają 1897 roku. To właśnie wtedy powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza, gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki. Sercem firmy jest Velvet – marka produktów higienicznych ciesząca się największą popularnością w Polsce, wprowadzona w 1997 roku, w 100. rocznicę powstania fabryki.  Od tego czasu marka Velvet jest niekwestionowanym liderem markowym kategorii papierowych w Polsce.

Velvet CARE to firma dynamicznie rozwijająca się. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat zrealizowano 3 strategiczne projekty, zainwestowano blisko 250 milionów złotych w uruchomienie 5 nowych linii produkcyjnych, budowę nowego magazynu wyrobów gotowych a przede wszystkim w nową maszynę papierniczą. Dzięki temu podwojono moce produkcyjne, by sprostać szybko rosnącym zamówieniom i potrzebom klientów, wzmocnić pozycję lidera wyrobów markowych i przyspieszyć ekspansję w obszarze produkcji marek własnych.

Warto dodać, że uruchomiona niedawno w Kluczach maszyna papiernicza tzw.TM7 jest obecnie najnowocześniejszą sprawdzoną operacyjnie technologią zapewniającą wysoką produktywność przy niskim zużyciu mediów. Dzięki temu Velvet CARE jest obecnie jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących papierowe wyroby higieniczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inwestycja w nową maszynę oznacza nowe dodatkowe miejsca pracy w zakładzie, który wyznacza trendy technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Velvet CARE zatrudniła ponad 100 nowych osób i obecnie zespół liczy już prawie 600 pracowników. Velvet CARE jest największym pracodawcą w gminie Klucze i znaczącym w regionie małopolskim. Oferuje swoim pracownikom stabilność zatrudnienia, realne możliwości rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji i poznania nowoczesnych technologii.

– Cieszymy się, że od momentu podpisania umowy udało nam się w niespełna trzy miesiące zamknąć z sukcesem transakcję przejęcia Velvet CARE. Nasze podejście do tej inwestycji jest spójne z naszą długoterminową strategią inwestycyjną – uczynić z Velvet CARE czołowego gracza w Europie Centralnej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z tak doświadczonym zespołem, jakim dysponuje Velvet CARE, zrealizujemy ten cel w kilka lat – mówi Paweł Gieryński, Partner Zarządzający Abris Capital Partners.

 Artur Pielak, Prezes Zarządu Velvet CARE Sp. z o. o., komentuje: – Jedną z naszych kluczowych zasad wpisaną w DNA firmy jest nastawienie na dynamiczny rozwój firmy i na realizację ambitnych celów. Dlatego też czujemy dużą odpowiedzialność za dobór partnerów biznesowych, którzy pomogą nam te cele osiągnąć. Otwierając kolejny rozdział w historii firmy, tym razem z naszym nowym partnerem Abris Capital Partners, z którym łączy nas podobne podejście do biznesu, stawiamy na ekspansję zagraniczną poprzez przejęcia strategicznych podmiotów w naszym regionie, a także poprzez rozwój organiczny na wybranych rynkach Europy Zachodniej.

***

Velvet CARE

Velvet CARE to polska firma, będąca jednym z wiodących producentów celulozowych produktów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniająca obecnie w zakładzie produkcyjnym w Kluczach k/Olkusza i biurze handlowym w Warszawie blisko 600 osób. Spółka powstała w 2013 roku, ale należąca do niej kluczewska papiernia może poszczycić się 120-letnim doświadczeniem w branży, w tym 17-letnim w ramach globalnych koncernów takich jak: Kimberly Clark i International Paper. Produkty pochodzące z należącego do Velvet CARE zakładu są obecnie sprzedawane w 15 krajach Europy.

Velvet CARE to producent marki Velvet, pierwszych na rynku polskim markowych produktów z kategorii papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych. Velvet to od lat niekwestionowany lider rynku markowych, papierowych produktów higienicznych w Polsce.

Velvet CARE, jako nowoczesna organizacja FMCG, od momentu powstania stawia na rozwój. W latach 2015-2016 zainstalowano 5 nowych linii technologicznych, podwajając tym samym moce produkcyjne. W 2016 zakład w Kluczach stał się częścią Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co umożliwiło podjęcie decyzji o dalszej rozbudowie infrastruktury firmy, budującej jej przewagę konkurencyjną – wybudowaniu oddanego do użytku w 2017 roku nowego magazynu wysokiego składowania oraz o zakupie, uruchomionej już w marcu 2018 nowoczesnej maszyny papierniczej.

 

Źródło: Velvet CARE

Authors

Related posts

Góra
English