Spotkania, konferencje, prezentacje – PROGRAM WYDARZEŃ ITM POLSKA 2018


 

Nowoczesne rozwiązania, spotkania ze specjalistami działającymi w obszarze nowych technologii oraz konferencje i debaty – to tylko niektóre atrakcje czekające na zwiedzających targi ITM Polska, Subcontracting, Modernlog,  3D Solutions oraz FOCAST. Podczas tegorocznego spotkania branży przemysłowej w dniach 5-8 czerwca br. w sposób bardzo wyraźny wybrzmi czwarta rewolucja przemysłowa, którą już dziś podążają liderzy polskiego przemysłu.

 

MM Speakers Corner

W tym roku, po raz drugi, odbędzie się cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, który w całości będzie poświęcony idei czwartej rewolucji przemysłowej. Doświadczeni specjaliści – menedżerowie największych firm przemysłowych działających na polskim rynku – podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, tym razem z zakresu szeroko pojętej koncepcji Przemysłu 4.0. Debatę poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Radek Brzózka, który będzie nie tylko zadawał pytania ekspertom i dbał o kulturalny przebieg dyskusji, ale również sam weźmie udział w rozmowach. MM Speakers Corner została podzielony na cztery części tematyczne. Całość rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15.30.

  • „Przemysł 4.0 w Polsce – slogan czy realny kierunek rozwoju firm z sektora MŚP”.
  • „Automatyzacja i robotyzacja polskich firm – doświadczenia dostawców”
  • „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0”
  • „Przemysł przyszłości – wizje i koncepcje rozwoju”

Widzowie uczestniczący w każdym panelu dyskusyjnym wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów tegorocznej edycji MM Speakers Corner, w tym m.in. zestaw narzędzi w walizce od firmy Perschmann Hoffmann Group, pneumatyczny klucz udarowy Atmo AT-200, ufundowany przez jego producenta oraz roczną prenumeratę „MM Magazynu Przemysłowego”.

 

Konferencja prasowa: Prezentacja targów BI-MU w Mediolanie

Szczególnie zapraszamy Państwa również do udziału w konferencji prasowej na temat nowej odsłony najważniejszych targów obrabiarek do metalu we Włoszech BI-MU 2018 (9-13 października 2018, Mediolan). Konferencja odbędzie się drugiego dnia targów – 6 czerwca 2018 o godz.11:30 w Pawilonie 10, MTP Press Center. W spotkaniu weźmie udział Riccardo Gaslini, dyrektor targów BI-MU, który przedstawi liczby, nowości i program imprezy. Podczas 31. edycji targów BI-MU 2018 wystawcy zaprezentują ofertę obrabiarek do obróbki skrawaniem, do obróbki plastycznej, roboty, technologie automatyzacji, produkcji cyfrowej (digital manufacturing), technologie pomocnicze i wspomagające.

BIMU są jedyną wystawą branżową we Włoszech o międzynarodowym zasięgu, która jako pierwsza otworzyła się na świat technologii cyfrowych – koncentruje się na Internecie Rzeczy (IoT), analizie dużych zbiorów danych (Big Data), bezpieczeństwie cybernetycznym, przetwarzaniu w chmurze (Cloud Computing), rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality), integratorach systemu, wytwarzaniu przyrostowym oraz kontroli wizyjnej i systemów (Vision e Control Systems).

 

VII Dzień Mechanika

6 czerwca Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich organizuje w Sali Niebieskiej MTP po raz siódmy Dzień Mechanika. Zgodnie z intencją Zarządu Głównego SIMP przedsięwzięcie to obchodzone jest corocznie na pamiątkę zebrania konstytucyjnego powołującego Stowarzyszenie w dniu 28 czerwca 1926 r. W ramach tego ważnego dla środowiska inżynierów i techników mechaników wydarzenia zaplanowano: referat okolicznościowy poświęcony prof. dr inż. Jerzemu Wojciechowi Doerfferowi – nestorowi polskiego okrętownictwa i Patronowi SIMP 2018 roku w setną rocznicę Jego urodzin, prelekcję o sytuacji przemysłu stoczniowego w Polsce oraz wręczenie statuetek, dyplomów i wyróżnień laureatom XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na „Najlepsze Osiągnięcie Techniczne 2017 Roku” oraz prezentacje najlepszych prac.

 

Zwiedzaj targi z przewodnikiem

Nowością tegorocznej edycji ITM Polska będą dwie dedykowane ścieżki zwiedzania: „Na drodze do Przemysłu 4.0.” oraz „Druku 3D w przemyśle”. Zwiedzający pod pieczą wykwalifikowanych przewodników odwiedzą stoiska wybranych wystawców, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny, urządzania, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 oraz tych związanych z branżą druku 3D, producentów i dystrybutorów drukarek i skanerów 3D, dostarczających technologie obróbki powierzchni oraz usługodawców. Zwiedzanie z przewodnikiem jest bezpłatne dla uczestników targów i z pewnością pozwoli znacznie lepiej zapoznać się z ofertą wystawców.

 

Magia spotkań – Subcontracting ITM Meetings

W celu ułatwienia wystawcom i zwiedzającym nawiązanie współpracy na międzynarodowej arenie,
w trakcie trwania bloku targów organizowane są spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM MEETINGS. Przeszukanie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać. Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego
i trzeciego dnia trwania targów Subcontracting, czyli 6 i 7 czerwca 2018 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, efektywna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. W ubiegłorocznej edycji targów w 322 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 117 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców z 15 krajów. Inicjatywa zyskała prawdziwie międzynarodową skalę – oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Warto również podkreślić, że Subcontracting ITM Meetings znalazło się w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przy wsparciu EEN (Enterprise Europe Network).

Warsztat menedżera

W bieżącej odsłonie SUBCONTRACTING 2018 Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, poza ekspozycją, przygotowuje strefę Warsztat Menedżera, aktywną przez trzy dni targowe – 6-8 czerwca 2018. Główne aspekty poruszane w trakcie wydarzenia to: „Jak skutecznie przygotować swoją firmę do wkroczenia w Przemysł 4.0”, „Rozwój klasteringu w Polsce” oraz „Ludzie – największe wyzwanie”. Gorące dyskusje w ramach Warsztatów Menadżera dotyczyć będą idei Przemysłu 4.0.  Industry 4.0 to

nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To przede wszystkim wyzwanie, jak skutecznie wdrożyć zmianę. Swoimi doświadczeniami podzielą się menedżerowie, którzy efektywnie to robią na co dzień.  Podjęty zostanie również niezwykle ważny temat w branży: zasoby ludzkie, czyli:

problematyka współpracy międzypokoleniowej; kształcenia specjalistycznego na poziomie zawodowym, technicznym i inżynierskim; wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi rekrutacji i oceny pracowników; motywowanie i rotacja kadr; jak zrozumieć nie tylko klienta, ale i pracownika?

 

Przewaga dzięki współpracy

7 czerwca br. w pawilonie 7 w ramach targów Subcontracting 2018 odbędzie się konferencja przygotowywana wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy pt. „Przewaga dzięki współpracy”. W ramach spotkania prelegenci odpowiedzą na pytania: co czeka nas w przyszłości w kontekście recertyfikacji KKK i zakończenia budżetu UE 2014-2020, jakie wyzwania wyznacza budżet 2021-2027 i Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, jakie będą obowiązywały nowe zasady wsparcia. Absolutną nowością jest hasło „Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną”. Ekspertów Ministerstwa wesprą swoim doświadczeniem przedstawiciele 16 Klastrów Kluczowych. Warto sprawdzić, jak skorzystać z możliwości, które daje efekt synergii i sieć współpracy. Na konferencję wymagana jest rejestracja na stronie www.subcontracting.pl

 

Program wydarzeń: ITM POLSKA, SUBCONTRACTING, 3D SOLUTIONS, MODERNLOG, FOCAST

Blok targów ITM Polska, Subcontracting, Modernlog,  3D Solutions oraz FOCAST to atrakcyjny program wydarzeń i konferencji odzwierciedlających trendy rynkowe i poruszający szereg ważnych zagadnień oraz problemów interesujących przedsiębiorców. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełnym programem wydarzeń opublikowanym na stronie internetowej targów: http://www.itm-polska.pl/pl/wydarzenia/

 

 

WTOREK, 5 CZERWCA 2018

Godzina Wydarzenie Miejsce
9:30 – 16:30 Pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – POLIGON UMIEJĘTNOŚCI

Organizatorzy: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 8

Poligon

10:00 – 15:00

 

XV FORUM TECHNICZNE INŻYNIERSKIE „Technika w Recyclingu”

Organizatorzy: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 10
10:00 – 16:00 IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics

Organizatorzy: Wydawnictwo MEDIALOG, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7A
12:00

 

 

Uroczystość otwarcia targów ITM Polska, MODERNOLOG, FOCAST, SUBCONTRACTING, 3D Solutions

Gala Nagród targów ITM Polska

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Aleja Lipowa

scena

 

ŚRODA, 6 CZERWCA 2018

 

Godzina Wydarzenie Miejsce
9:30-16:30

 

Pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – POLIGON UMIEJĘTNOŚCI

Organizatorzy: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 8

Poligon

 

10:00-13:00 Warsztat Managera „Jak skutecznie przygotować się do rewolucji Przemysłu 4.0”

Organizator: Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, MTP

Pawilon 7, scena
10:00 – 16:00

 

IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics

Organizatorzy: Wydawnictwo MEDIALOG, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Pawilon 7A
10:00-14:00 VII Dzień Mechanika

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Hol Wschodn

I, Sala Niebieska

10:00-14:00 Seminarium Obróbki Plastycznej
„Innowacje w zastosowaniach przemysłowych”

Organizatorzy: Instytut Obróbki Plastycznej, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7 sala GH
10:00-15:30 MM Speakers Corner

Organizator: MM Magazyn Przemysłowy

Aleja Lipowa, scena
9:00 – 15:30

 

TechnoSteel Poland

Organizator: Wydawnictwo AML Press

Pawilon 11

 

10:00-14:30

 

Konferencja: Druk 3D w metalu

Organizatorzy: Centrumdruku3D.pl, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 6

Speakers Corner

11:00-16:00

 

Subcontracting ITM Meetings

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7 sala AB

 

11:30-12:30

 

Konferencja Prasowa Targów BIMU

Organizator: ICE – Agencja Promocji Internacjonalizacji Przedsiębiorców Włoskich

Pawilon 10
11:30-14:00

 

 

Warsztaty tematyczne lakierników, technologów i kierowników lakierni.

Organizatorzy: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 8 Poligon

 

 

   

CZWARTEK, 7 CZERWCA 2018

 

 
Godzina Wydarzenie  
9:30 – 16:30

 

 

Pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – POLIGON UMIEJĘTNOŚCI

Organizatorzy: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 8 Poligon
10:00-13:00 Konferencja „Przewaga dzięki współpracy. Rozwój klasteringu w Polsce”

Organizator: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii,  Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, MTP

Pawilon 7, scena
10:00 – 16:00

 

IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics

Organizatorzy: Wydawnictwo MEDIALOG, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7A
10:00 – 14:00 Akademia natryskiwania cieplnego

Organizatorzy: Politechnika Poznańska, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Pawilon 6

Speakers Corner

11.00-11.45 RODO – nowe zasady ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwie

Organizator: Summ-it

 

Aleja Lipowa, scena
11.00-16.00

 

 

SUBCONTRACTING ITM Meetings

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7 sala AB
12:00-15:00

 

 

Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych jak i rynkowych?

Organizator: 4Results

 

Aleja Lipowa scena
14:00-18:00

 

 

Konferencja: Przemysł 4.0 – rewolucja staje się faktem. Czy Polska jest na nią gotowa?  

Organizator: Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa

Pawilon 10
 

 

 

 

PIĄTEK, 8 CZERWCA 2018

 

 
Godzina Wydarzenie  
9:30-15:00

 

 

 

Pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – POLIGON UMIEJĘTNOŚCI

Organizatorzy: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 8 Poligon

 

 

10:00-12:00 Warsztat Managera „Ludzie – największe wyzwanie”

Organizator: Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, MTP

Pawilon 7, scena
10:00-15:00 IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics

Organizatorzy: Wydawnictwo MEDIALOG, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7A

 

Źródło: MTP

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English