Rośnie pierwszy zakład przemysłowy w lęborskiej podstrefie Słupskiej SSE

 

AMG to pierwsza firma w Podstrefie „Lębork”, funkcjonującej w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja rzędu 25 milionów zł jest już na bardzo zaawansowanym etapie. W zakładzie docelowo pracować będzie ponad 200 osób.

PPH „AMG” Sp. z o.o. buduje nowoczesny zakład przemysłowy, z optymalną logistyką wewnętrzną, w którym produkowane będą kontenery, pojemniki, konstrukcje stalowe oraz nowe w ofercie firmy, kontenery specjalistyczne. „W 2016 roku podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zakładu do Strefy, bo w dotychczasowym miejscu perspektywy rozwoju były bardzo ograniczone . W listopadzie 2017 roku rozpoczęliśmy budowę obiektu o powierzchni ponad 1,1 hektara pod dachem. Dzięki tej inwestycji zwiększymy moce produkcyjne i usprawnimy proces produkcyjny, opierając go na innowacyjnej technologii, jak i zatrudnimy nowych pracowników. Jesteśmy lęborską firmą i zależało nam na pozostaniu w regionie. Dzięki obecności w Strefie możemy nie tylko zrealizować swoje plany inwestycyjne, ale również skorzystać na dedykowanych dla inwestujących w strefie ulgach podatkowych” – mówi Maciej Babij Prezes AMG.

Kolejne inwestycje w lęborskiej podstrefie planują zrealizować firmy: ALU Systems, AJ FOOD oraz Grupa Sportex. Łącznie na tym terenie planowane są 4 projekty inwestycyjne o wartości 41 mln zł i 90 nowych miejscach pracy. Wartym podkreślenia jest fakt, że firmy, które dotychczas zdecydowały się na inwestycje posiadają rodzimy, polski kapitał i należą do sektora MŚP. Potwierdza się stwierdzenie, że Specjalne Strefy Ekonomiczne są dostępne nie tylko dla dużych i zagranicznych firm.

 

Źródło: SSSE

Authors

Related posts

Góra
English