Lubella otwiera nową fabrykę w Lublinie

 

W ubiegłym tygodniu nastąpiło oficjalne otwarcie nowej fabryki Lubelli na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Na zaproszenie gospodarzy, w uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, środowiska biznesu w tym delegacja z mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz wszyscy zaangażowani w realizację przedsięwzięcia.

Uruchomiony nowoczesny kompleks to hala produkcyjno-magazynowa wraz z infrastrukturą techniczną, linią produkcyjną oraz zautomatyzowanym magazynem wysokiego składowania. Inwestycja umożliwia firmie kilkukrotne zwiększenie swoich mocy produkcyjnych.

Dzięki temu przedsięwzięciu Lubella umacnia swoją pozycję na rynku makaronów w Polsce, gdzie jest niekwestionowanym liderem. Należy również do czołowych producentów w kategorii płatków śniadaniowych i mąk. Jej produkty trafiają do ponad 20 krajów na całym świecie m.in. do: Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Litwy, Łotwy, Kanady, Islandii czy Macedonii.

Firma prowadzi swoją działalność na terenie mieleckiej strefy od 2015 roku. Dotychczas na terenie podstrefy Lublin zainwestowała prawie 108 mln zł i utworzyła ponad 70 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: SSE EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English