Phoenix Contact oficjalnie rozpoczął produkcję w Tarnobrzegu

 

15 maja dokonano oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Tarnobrzegu firmy Phoenix Contact Wielkopolska. Zakład zlokalizowany jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark-Wisłosan. Firma już w tej chwili zatrudnia ponad sto osób. Phoenix Contact działa w branży elektrotechnicznej i specjalizuje się w automatyce przemysłowej. Niemiecka posiada na świecie ok. 50 oddziałów. Do niedawna jedyny polski zakład produkcyjny mieścił się w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce. Teraz także i w Tarnobrzegu.

Decydujące dla lokalizacji zakładu w Tarnobrzegu stały się gotowe hale produkcyjne, czekające na inwestorów. Zostały one wydzierżawione od Agencji Rozwoju Przemysłu. Drugą przesłanką lokalizacji firmy w Tarnobrzegu była łatwość znalezienia pracownika w naszym regionie. Tarnobrzeski zakład zatrudnia już ponad sto osób. Jednak w ciągu najbliższych lat planuje zatrudnić nawet 500 pracowników.

 

 

Choć rozpoczęcie produkcji miało miejsce wcześniej, to oficjalną, symboliczną wstęgę przecięto dopiero w maju. W uroczystości uczestniczyli szefowie i pracownicy polskiego oddziału spółki, goście z Niemiec, władze miasta na czele z pełniącym obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamilem Kalinką oraz przedstawiciele tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

Źródło: UM Tarnobrzeg

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English