Dwa światy, jedno rozwiązanie: Conti CrossTrac dla branży budowlanej

 

Continental rozpoczął produkcję opon Conti CrossTrac klasy premium przeznaczonych do najtrudniejszych zastosowań budowlanych, zarówno na drogach utwardzanych, jak i w terenie. Nowa linia łączy wyjątkową wytrzymałość, trwałość i trakcję w terenie oraz doskonałe parametry użytkowe na drodze.

Transport na plac budowy i z placu budowy stanowi duże wyzwanie dla kierowców oraz maszyn. W trudnych warunkach wytrzymałość i trakcja to podstawowe cechy opon, które mają kluczowe znaczenie w zastosowaniach budowlanych. Jednak bieżnik z szerokimi rowkami, zoptymalizowany pod kątem uzyskania jak najlepszej przyczepności w terenie, powoduje szybsze i większe zużywanie się opony na suchych utwardzonych nawierzchniach. Rozwiązaniem tego problemu jest opracowana przez dział badawczo-rozwojowy Continental w Hanowerze nowa linia opon Conti CrossTrac.

Nowe opony Conti CrossTrac stanowią idealne uzupełnienie szerokiej oferty ogumienia dla branży budowlanej. Te opony łączą najlepsze cechy dwóch światów – są wytrzymałe i niezawodne na placu budowy oraz oferują maksymalny przebieg, doskonałą trwałość i płynne prowadzenie na drodze – powiedział Constantin Batsch, Vice President Truck Tyres Replacement EMEA Continental.

 

Dwa światy, jedno dobrze przemyślane rozwiązanie

Innowacyjny wzór bieżnika i najnowocześniejsze mieszanki zastosowane w nowych oponach Conti CrossTrac zapewniają idealną równowagę pomiędzy wydajnością na nawierzchniach nieutwardzonych i utwardzonych, a przy tym wyjątkową wytrzymałość oraz odporność na odpryski, wykruszenia i przecięcia. Wszystko po to, aby spełnić wysokie wymagania sektora budowlanego, zachowując kluczowe właściwości użytkowe opon drogowych i terenowych.

W ofercie Conti CrossTrac w 2018 rok dostępne będą następujące rozmiary:

Oś kierowana Oś napędowa Oś naczepy
Conti CrossTrac HS3 Conti CrossTrac HD3 Conti CrossTrac HT3
385/65 R 22.5 315/80 R 22.5* 385/65 R 22.5*
315/80 R 22.5* 13 R 22.5*  
13 R 22.5*    

*Rozmiary fabrycznie wyposażone w inteligentne czujniki monitorujące ciśnienie

 

Inteligencja na wysokim poziomie

Wybrane opony nowej serii Conti CrossTrac są fabrycznie wyposażone w zintegrowane czujniki monitorujące ciśnienie i temperaturę opon. Informacje te są przekazywane w czasie rzeczywistym do systemów monitorowania stanu ogumienia ContiPressureCheck i ContiConnect.

 

Dłuższe życie opon

Dodatkowo wybrane rozmiary opon będą dostępne w usłudze ContiRe, czyli bieżnikowania na gorąco. Jest to proces przebiegający analogicznie do produkcji nowych opon – stosowane są w nim te same profile bieżnika oraz mieszanki gumowe. W ten sposób nadaje się im nowe życie przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych.

Oś kierowana Oś napędowa Oś naczepy
ContiRe CrossTrac HS3 ContiRe CrossTrac HD3 ContiRe CrossTrac HT3
315/80 R 22.5 315/80 R 22.5 385/65 R 22.5

Seria opon Conti CrossTrac jest uzupełnieniem kompleksowej oferty rozwiązań, produktów i usług oferowanych przez Continental dla przemysłu budowlanego.

 

Źródło: Continental

 

Authors

Related posts

Góra
English