Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR

 

Teradyne oraz udziałowcy Mobile Industrial Robots (MiR) ogłosili nabycie prywatnej spółki MiR z Odense w Danii  za kwotę 121 mln euro (148 mln dolarów) netto gotówką plus 101 mln euro (124 mln dolarów przy aktualnym kursie wymiany), pod warunkiem spełnienia określonych celów w zakresie wyników do roku 2020.

MiR jest wiodącym dostawcą współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (z ang. AMR) na potrzeby zastosowań przemysłowych. Rynek AMR jest nowo powstałą kategorią w wartym około 1,1 mld dolarów segmencie systemów logistycznych na rynku profesjonalnych usług wykonywanych z udziałem robotów i oczekuje się jego szybkiego wzrostu w następnych latach.

Jesteśmy podekscytowani z powodu tego, że MiR dołącza do poszerzającego się portfela zaawansowanych, inteligentnych produktów Teradyne z zakresu automatyki — powiedział Mark Jagiela, prezes oraz dyrektor generalny Teradyne. – MiR to lider na wschodzącym, ale szybko rozwijającym się rynku współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Podobnie jak współpracujące roboty Universal Robots, współpracujące roboty AMR firmy MiR zmniejszają barierę zarówno w przypadku dużych jak i małych przedsiębiorstw, by stopniowo automatyzować swoje działania bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanego personelu lub ponownego rozplanowywania bieżącego przepływu pracy. W połączeniu z szybkim zwrotem z inwestycji otwiera to rozległy, nowy rynek rozwiązań automatycznych. Podążając drogą, która okazała się właściwą w przypadku Universal Robots, oczekujemy, że wykorzystamy globalne możliwości Teradyne, aby zwiększyć zasięg firmy MiR.

W 2017 roku firma MiR była rentowna i przyniosła roczny przychód w wysokości 12 mln dolarów, potrajając przychód z 2016 roku. W pierwszym kwartale 2018 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 5 mln dolarów.

Dołączenie do Teradyne daje nam nowe możliwości, jeżeli chodzi o inwestycje z zakresu inżynierii i rozwoju produktów, byśmy mogli zapewnić naszym klientom większą wartość oraz wzmacniać naszą wiodącą pozycję na rynku przemysłowych autonomicznych robotów mobilnych – powiedział Thomas Visti, dyrektor generalny MiR. – Ogólnoświatowy zasięg Teradyne, światowej klasy kompetencje z zakresu inżynierii i wsparcia, potencjał finansowy oraz sprawdzony model wykorzystania tych mocnych stron pomoże nam rozwijać się na nowych i istniejących już globalnych rynkach.

Kładę nacisk na to, by cały świat usłyszał o naszych mobilnych robotach i mógł z nich korzystać — powiedział Niels Jul Jacobsen, dyrektor ds. strategii i założyciel MiR. – Z właścicielem takim jak Teradyne będziemy mieć mocne wsparcie finansowe, które zapewni dalszy rozwój MiR na rynku ogólnoświatowym.

 

Źródło: MiR

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English