Konkurs Targów INNOFORM rozstrzygnięty

 

Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A., Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania – to właśnie te firmy – Wystawcy 2. Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM zdobyły główne nagrody w towarzyszącym wydarzeniu po raz pierwszy konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje.

Komisja Konkursowa w składzie:

 • prof. dr hab. inż. Marek Bieliński
 • prof. dr hab. inż. Elżbieta Bociąga
 • Jerzy Domeracki
 • Stanisław Grabowski
 • dr hab. inż. Marek Szostak, prof. PP – Przewodniczący Komisji Konkursowej

przyznała następujące nagrody:

– w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze

 • Główną nagrodę w konkursie targowym – Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A.za Pionowe centrum obróbkowe R1000 z 4 i 5 osią
 • Wyróżnienie w konkursie targowym – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników za Prototypową wytłaczarkę W25i z innowacyjnym systemem grzania
 • Wyróżnienie w konkursie targowym – Seco Tools Poland za Oprawki z systemem tłumień drgań Steadyline

– Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach INNOFORM® jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej – dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych Klientów z branży narzędziowo-przetwórczej – mówi Prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn Defum.

– w kategorii techniki pomiarowe i przyrostowe oraz oprogramowanie CAE

 • Główną nagrodę w konkursie targowym – Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. za Współrzędnościową optyczną maszynę pomiarową SNAP DM 100 amerykańskiej firmy QVI Inc.
 • Wyróżnienie w konkursie targowym – PHU Faktor Piotr Pachczyński za Pasametr cyfrowy firmy Feinmess Suhl

– Nagroda przede wszystkim potwierdza skuteczność i zalety tej maszyny pomiarowej. Uznanie w oczach jury bardzo nas cieszy. Uważam, ze konkurs pozwoli na dodatkową promocję SNAP TM DM 100, bo Klienci bardzo chętnie interesują się rozwiązaniami oficjalnie docenionymi przez profesjonalne jury – mówi Leszek Pietrzak z firmy Oberon 3D.

– w kategorii technologie wytwarzania

 • Główną nagrodę w konkursie targowym – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za Sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi

– Zdobycie nagrody daje nam dodatkową możliwość do zaprezentowania się, szczególnie w północnej Polsce. Jest też okazją na pokazanie Instytutu jako jednostki idącej z duchem czasu. Śledzimy oczywiście innowacje w przemyśle i chcemy być z nimi na bieżąco, a nagroda potwierdza, że dobrze nam to wychodzi. W komisji zasiadali zarówno przedstawiciele nauki, jak i praktycy reprezentujący biznes. Dla nas to bardzo cenne. My jako Instytut jesteśmy łącznikiem pomiędzy tymi dwoma światami – mówi dr inż. Daniel Toboła z Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania.

Konkurs był organizowany po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie kontynuowany, m.in. ze względu na bardzo duże zainteresowanie firm.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, zgłoszono do niej wiele innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów. Dlatego też zdecydowano o przyznaniu 3 wyróżnień oraz oczywiście 3 nagród głównych. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zachęcam do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.

 

Źródło: Targi w Krakowie

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English