YuMi i napęd DCS880 firmy ABB nagrodzone za innowacyjność podczas targów Automaticon

 

 

Rozwiązania ABB z zakresu automatyki przemysłowej – w pełni współpracujący z człowiekiem robot oraz pierwszy na świecie napęd prądu stałego z wbudowaną funkcją bezpieczeństwa – zostały wyróżnione nagrodami dla innowacyjnych produktów podczas tegorocznych targów Automaticon.

Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon to forum, na którym spotykają się producenci , integratorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. W tegorocznej edycji wzięło udział około 300 wystawców i 12 000 odwiedzających. Spośród zaprezentowanych przez nich produktów jury konkursu targowego wybrało pięć najbardziej innowacyjnych, które nagrodzono złotym medalem. Wśród nich znalazł się robot IRB 14000 YuMi firmy ABB.

YuMi to innowacyjny, bezpieczny robot dwuramienny, zaprojektowany tak, aby mógł pracować z ludźmi bez konieczności stosowania barier zabezpieczających wokół niego. Pomaga zwiększać elastyczność produkcji w zakresie montażu niewielkich części, w takich sektorach jak elektronika, gdzie wiele produktów wymaga masowej indywidualizacji i wytwarzane są w krótkich cyklach. Dodatkowo YuMi został stworzony tak, aby był łatwy w konfiguracji i programowaniu. Dzięki temu nawet osoby bez doświadczenia w obsłudze robotów i specjalistycznego szkolenia mogą nim operować i pomagać go dostosować do montażu zróżnicowanych produktów.

Podczas targów Automaticon wręczono także nagrody w konkursie Produkt Roku 2017 magazynu „Napędy i Sterowanie”. W kategorii „Poprawa bezpieczeństwa” jury przyznało ją firmie ABB za napęd prądu stałego DCS880. To pierwszy napęd DC na świecie ze zintegrowaną funkcją bezpieczeństwa STO, która w bezpieczny sposób zatrzymuje napęd i zapobiega powstawaniu momentu obrotowego, który mógłby uszkodzić silnik lub niespodziewanie uruchomić maszynę. Dzięki jej wbudowaniu w napęd, może być on stosowany bez dodatkowych, zewnętrznych przekaźników bezpieczeństwa, co upraszcza instalację w szafie sterowniczej i obniża jej koszty.

Przy ocenie produktów zgłoszonych do konkursu jury brało pod uwagę takie kryteria jak innowacyjność, możliwości aplikacyjne czy podnoszenie efektywności w działaniu i bezpieczeństwo. Tegoroczny tytuł Produkt Roku dla DCS880 to już kolejna nagroda magazynu Napędy i Sterowanie przyznana ABB. W poprzednich latach jury wyróżniło nią także softstarty PSTX i inwerter do paneli słonecznych PVS800.

– ABB jest dumna z otrzymanych podczas targów Automaticon wyróżnień za nasze innowacje, począwszy od robotów współpracujących z pracownikami ramię w ramię, po napędy, które są prostsze w instalacji i bezpieczniejsze w obsłudze – powiedział Sami Atiya, dyrektor Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB. – Automatyzacja staje się coraz bardziej złożona i nasze rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy chcą korzystać z innowacji upraszczających ich procesy produkcyjne przy jednoczesnym uwzględnieniu kluczowych wskaźników, takich jak wydajność, bezpieczeństwo i całkowity koszt posiadania (TCO).

Złoty medal to już kolejna nagroda targowa za robota YuMi. W 2016 r. ABB została za niego również wyróżniona nagrodą Golden Finger podczas targów China International Robot Show (CIROS) oraz Invention and Entrepreneurship Award (IERA) na targach Automatica w Monachium.

 

Źródło: ABB

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English