Nowe zadania i kolejny wykonawca na budowie fabryki w Jaworze

 

Na terenie budowy fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze prace rozpoczął kolejny wykonawca. Jest nim konsorcjum firm Warbud SA i Electra M&E Polska Sp. z o. o., które wykonają budynki: energetyczny i składowania odpadów.

Bardzo cieszymy się z możliwości uczestniczenia w realizacji części tej prestiżowej inwestycji w Polsce. Warbud ma w swoim portfolio wiele znaczących obiektów przemysłowych, jednak dla koncernu Daimler będziemy pracować po raz pierwszy. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by powierzony nam kontrakt zrealizować przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych, technologicznych oraz bezpieczeństwa – powiedział Grzegorz Chudzik, członek zarządu Warbud SA.

W budynku energetycznym zostaną zamontowane instalacje dostarczające media dla całego kompleksu fabrycznego. Znajdą się w nim pomieszczenia central klimatyzacyjno-wentylacyjnych, sprężarek i agregatów chłodniczych, generatorów, strefa uzdatniania wody, sterownie i rozdzielnie średniego napięcia, stacja transformatorowa, pomieszczenia kompresorów, trafostacje, rozdzielnie elektryczne średniego napięcia oraz pomieszczenia obsługi technicznej. Na dachu będą zamontowane urządzenia wentylacyjne.

Główną częścią drugiego z budynków będzie składowanie odpadów i ich sortowanie. Znajdzie się tu również hala na sprzęt do utrzymania terenu wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi dla personelu, a także magazyn oraz pompownia instalacji tryskaczowej i hydrantowej. Na potrzeby tejże instalacji oraz sieci wodociągowej przeciwpożarowej zostaną zamontowane, po wschodniej stronie budynku, duże zbiorniki wody.

 

Źródło: Mercedes Benz/Warbud

Authors

Related posts

Góra
English