Nowe przemysłowe pneumatyczne narzędzia udarowe i wiertarki z certyfikacją ATEX

 

Ingersoll Rand, globalny lider w produkcji niezawodnych i innowacyjnych elektronarzędzi, poszerza swoją ofertę narzędzi przemysłowych z certyfikacją ATEX o siedem nowych wysoko wytrzymałych narzędzi udarowych i wiertarek. Nowe narzędzia nadają się do pracy w najcięższych warunkach, w zastosowaniach specjalistycznych, w tym również w branży naftowej i wydobywczej, w przemyśle produkcyjnym i przetwórczym oraz w innych obszarach, w których może występować niebezpieczna atmosfera.

Dyrektywa ATEX (Atmosphères Explosibles) 2014/34/UE¹ stanowi europejski system przepisów dotyczących produkcji, instalacji i eksploatacji urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem. Określa ona niezbędne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy dla urządzeń i systemów ochronnych.

– W Ingersoll Rand nieustannie pracujemy w bliskich relacjach z naszymi klientami, aby móc zaoferować im elektronarzędzia, które pozwolą im efektywnie pracować w najcięższych warunkach – mówi Frederic Jezequel, lider ds. produktu i marketingu Ingersoll Rand. – Mając na uwadze różnorodność zastosowań narzędzi w niebezpiecznych warunkach, możemy teraz zaoferować naszym klientom najszerszą ofertę narzędzi posiadających certyfikację ATEX.

Nowe pozycje w ofercie przemysłowych narzędzi udarowych i wiertarek Ingersoll Rand sprawiają, że firma oferuje obecnie największy na rynku wybór produktów z certyfikacją ATEX. Charakterystyka nowych przemysłowych narzędzi udarowych:

  • Poziom certyfikacji ATEX Ex h IIA T6 Gb X.
  • Tytanowa obudowa mechanizmu udarowego zapewniająca lekkość, wytrzymałość i odporność na korozję, co jest szczególnie istotne przy zastosowaniach w branży morskiej.
  • Wysoka wydajność i najszerszy zakres momentu obrotowego na rynku, od 800 Nm do 6780 Nm przy wszystkich zastosowaniach.
  • Ciśnieniowy układ smarowania doprowadzający smar do szczęk mechanizmu udarowego zwiększa trwałość i zmniejsza częstotliwość konserwacji.

Najnowsze pozycje urządzeń z certyfikacją ATEX w ofercie Ingersoll Rand to:

Klucz udarowy 2131PEX – 1/2’’ ATEX z podwójnym mechanizmem udarowym Ingersoll Rand i ciśnieniowym układem smarowania i sterowania, umożliwiającym precyzyjną regulację mocy i prędkości.

Tytanowy klucz udarowy 3/4’’ 2925RBP1TiEX – ATEX z podwójnym mechanizmem udarowym Ingersoll Rand, tytanową obudową udaru oraz zabezpieczeniem antykorozyjnym części wewnętrznych Corrode-X™. Silnik można przestawić tak, aby uzyskać najwyższy moment obrotowy przy dokręcaniu.

Tytanowe klucze udarowe 1’’ 3940B2TiEX, 3942B2TiEX i 1,5’’ 3955B2TiEX – ATEX zaprojektowane specjalnie do zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym, energetycznym i w innych wymagających branżach, oferujące maksymalny moment obrotowy 6780 Nm przy odkręcaniu. Zespół silnikowy o wysokiej wydajności zawiera siedmiołopatkowy wirnik i blaszki graniczne z brązu, które zapewniają łatwe przestawianie tak, aby uzyskać najwyższy moment obrotowy przy dokręcaniu.

Wiertarki dwukierunkowe 1/2’’ 7803RAKCEX – i 3/8’’ 7802RAKCEX – ATEX o prędkości obrotowej 500 obr./min. i mocy 0,5 KM (0,38 kW), zapewniające cichą pracę, wyposażone w silniki dwukierunkowe i samozaciskowy uchwyt wiertarski.

 

Źródło: Ingersoll Rand

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English