Nara Battery Engineering Poland zainwestuje w Tarnobrzeskiej SSE

 

Koreański przedsiębiorca z branży bateryjnej, z siedzibą w Biskupicach Podgórnych, uzyska zezwolenie na działalność na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, poinformowała, że w wyniku przeprowadzonych rokowań nr 1/KB/2018, mających na celu ustalenie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie TSSE, wybrała ofertę złożoną przez Nara Battery Engineering Poland sp. z o.o. z siedzibą w Biskupicach Podgórnych.

Tę inwestycję już pod koniec marca w „Pulsie Biznesu” zapowiadał Adam Kuśnierz, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. Szef TSSE mówił o kwocie 22 mln PLN oraz utworzeniu 30 miejsc pracy.

Akt założycielski spółki Nara Battery Engineering Poland sp. z o.o. został podpisany 31 stycznia 2018 roku, firmę zarejestrowano w pierwszych dniach lutego. Właścicielem jest koreańska firma Nara Mold & Die Co., wysokość kapitału zakładowego to 6,5 mln zł.

 

Źródło: evertiq/TSSE

Authors

Related posts

Góra
English