Nowa inwestycja w Radomiu

 

Francuska spółka F2J REMAN zamierza wybudować na radomskich Wośnikach zakład specjalizujący się w regeneracji małych i średnich silników, skrzyń biegów oraz przekładni planetarnych. Akt notarialny w sprawie nabycia gruntu podpisały władze miasta i zarząd spółki. To będzie druga inwestycja francuskiej firmy w Radomiu. Na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Gołębiowie już funkcjonuje zakład należący do tej spółki.

Nowa inwestycja pozwoli nam scalić dwa miejsca prowadzenia naszej działalności w jedno. Dzięki temu uda nam się lepiej sprostać wymaganiom rynku i przyszłym zamówieniom, a także pozwoli nam się rozwijać. Uważam, ze Radom to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu zarówno jeśli chodzi o położenie geograficzne, jak również o infrastrukturę oraz o pozyskanie solidnych pracowników – mówi Jerome Yves Rubinstein, prezes zarządu spółki F2J REMAN.

W ramach inwestycji, na terenie o powierzchni prawie 1 ha, powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 3500 m² wraz z budynkiem biurowo-socjalnym o powierzchni ok. 600 m2 wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą.

Cieszę się, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w Radomiu, a tym samym tworzą nowe miejsca pracy. Kolejne inwestycje świadczą o tym, że nasze miasto rozwija się dynamicznie i jest atrakcyjnym miejscem do lokowania swoich przedsiębiorstw zarówno przez krajowe jak i zagraniczne firmy. Każdego tygodnia zgłasza się do nas po kilku potencjalnych inwestorów. Myślę, że to efekt dobrej opinii jaką mamy wśród przedsiębiorców, a także naszych pakietów wsparcia przygotowanych w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Planowany koszt inwestycji francuskiej firmy to około 10-12 mln złotych. Nowy zakład ma rozpocząć działalność w czerwcu 2019 roku. Zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie. Obecnie w zakładzie na Gołębiowie pracują 33 osoby, a w nowym zakładzie na Wośnikach pracę znajdzie dodatkowych około 30 osób.

 

Źródło: UM Radom

Authors

Related posts

Góra
English