Ruszyły targi Poznań Motor Show

W Poznaniu rozpoczęły się targi Poznań Motor Show – największe motoryzacyjne wydarzenie w Polsce.

 

Zdjęcie: Mitubishi

 

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłania zwiedzającymi pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego.

Poznań Motor Show 2018 odbywa się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach można zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

 

Zdjęcie: Seat

 

– Przed nami kolejna edycja Poznań Motor Show, która zapowiada się rekordowo pod każdym względem, zarówno motoryzacyjnych premier jak i zaangażowania central importerskich. Motywem przewodnim tegorocznych targów jest hasło „Motoryzacja Jutra”, co podkreślone zostanie zarówno poprzez ilość pojazdów koncepcyjnych jak i tych z napędami alternatywnymi, które bez wątpienia są przyszłością motoryzacji. Już dziś zapraszamy do aktywnego udziału w kilku nowych punktach programu, w tym w Kongresie MOVE czy też spotkaniach z video blogerami motoryzacyjnymi – Tomasz Kobierski, Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

 

Zdjęcie: Volkswagen

 

Przemysł motoryzacyjny w Polsce to ok. 8–10% polskiej gospodarki. Bijemy rekordy w produkcji części zamiennych i podzespołów, kolejne lata to zwiększanie eksportu polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Swoje firmy ma tu wiele koncernów motoryzacyjnych, zarówno tych Zachodnich, jak i Dalekowschodnich. Należy jedynie żałować, że nie mamy rodzimej marki, którą z powodzeniem moglibyśmy promować. Być może sytuacja się zmieni, jeśli wypali plan elektromobilności forsowany przez premiera Morawieckiego.

 

Zdjęcie: SsangYong

 

Najświeższe informacje ze świata motoryzacji. m.in. z targów Poznań Motor Show publikujemy na stronie https://www.facebook.com/autopolska2017 (@autoPolska2017), która działa pod patronatem Głównego Mechanika. Newsy pochodzące bezpośrednio od firm motoryzacyjnych zamieszczane są także w weekendy.

 

 

Podgląd strony widoczny jest także na naszym portalu w dolnej części strony głównej.

 

(tk/MTP)

Authors

Related posts

Góra
English