Zestaw do naprawy gwintów przez walcowanie

 

Zestaw do naprawy gwintów przez walcowanie niemieckiej firmy HAZET to nowość na rynku narzędzi specjalistycznych, która jest dostępna dla klientów Inter Cars.
Zestaw umożliwia bezproblemową naprawę, bez nakładu kosztów. Można odbudować zniszczony gwint do jego pierwotnego wymiaru i kształtu poprzez kilkukrotne jego walcowanie specjalnymi rolkami wykonanymi z twardego materiału.

Nacisk rolek na średnicę śruby powoduje spiętrzenie bruzd gwintu oraz zaokrąglenie szczytu i dna bruzdy gwintu, doprowadzając wygląd i rozmiar gwintu do stanu sprzed uszkodzenia. Do obsługi tych poręcznych narzędzi niepotrzebne są ani żadne inne dodatkowe narzędzia, ani duża siła operatora. Naprawę można przeprowadzić w samochodzie bez konieczności demontażu układu i mocowania go w imadle.

Zestaw umożliwia pracę również w warunkach ograniczonej przestrzeni (w szczególności przy dużych średnicach). Bezproblemowa naprawa uszkodzonego gwintu bez dużego nakładu pracy powoduje, że nie jest konieczna wymiana drogich komponentów pojazdu, a dalsza naprawa możliwa jest często w stanie zamontowanym, ponieważ trwałość części pozostaje zachowana. Bez problemu można odtworzyć nawet początek gwintu, a sam proces rolowania redukuje również korozję śruby.

 

Źródło: Inter Cars

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English