Już 13 zezwoleń…

Zdjęcie: MTU Aero Engines Polska

 

Od początku roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła 13 zezwoleń na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Dzięki temu przybędzie nowych inwestycji na Podkarpaciu, Śląsku oraz Pomorzu Zachodnim.

Łącznie przedsiębiorcy deklarują realizację nowych przedsięwzięć na poziomie ponad 261 mln zł oraz stworzenie warunków pracy dla co najmniej 330 osób.

Zdecydowanie większość projektów inwestycyjnych będzie rozwijanych w południowo-wschodniej Polsce, bo aż 10. W samym Mielcu przedsiębiorcy zamierzają zainwestować co najmniej 175 mln zł oraz utworzyć 130 nowych miejsc pracy.

Coraz więcej polskich firm decyduje się na rozwój swojej działalności w strefie. Dziewięciu rodzimych przedsiębiorców planuje projekty które przełożą się na powstanie 255 miejsc pracy w SSE – czyli aż 77% z deklarowanych do utworzenia nowych miejsc pracy zostanie stworzonych z udziałem polskich przedsiębiorców.

SSE EURO-PARK MIELEC utworzona w 1995 r., zajmuje obecnie 1724 ha i jest zlokalizowana w 33 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

 

Źródło: SSE EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English