Endoskop do smartfona

 

Czasami warto sięgnąć tam, gdzie wzrok nie sięga. Zanim rozbierzemy jakieś urządzenie warto zorientować się, co tak naprawdę się zepsuło. Pomóc w tym może miniaturowy endoskoskop, który podłącza się do smartfona.
Przewód o długości kilku metrów (5 lub 7 ) pozwala dotrzeć w różne zakamarki, do których nie da się dotrzeć w inny sposób. Kamera na jego końcu ma rozdzielczość 640×480 pikseli, kąt widzenia 60 stopni, ogniskową 6–10 cm. Ponieważ zwykle miejsca trudnodostępne są słabo oświetlone wokół obiektywu znajduje się 6 silnych diod LED. Kamera jest wodoszczelna (IPX67), można zatem wprowadzić ją do zatkanej rury wodociągowej. Złącze USB 2.0 pozwala na podłączenie urządzenia do telefonu, tabletu lub komputera.
Endoskop przydatny jest np. przy wszelkiego rodzaju naprawach (komputera, samochodu, innych urządzeń), można je także użyć jako swoistej lupy (np. do odczytania napisu na płytce drukowanej), czy przy szukaniu zagubionych przedmiotów.
Cena jest bardzo umiarkowana i wynosi od kilku do kilkunastu USD w zależności od wersji (bywają także tego typu urządzenia wyposażone w WiFi.

 

www.aliexpress.pl

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English