Przemysł jest gotowy na wdrażanie innowacji

 

1 marca w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się Demo Day kończący drugą edycję programu KPT ScaleUp. Wydarzenie poświęcone innowacjom dla przemysłu i smart city zgromadziło ponad 160 gości.
Swoje rozwiązania po 3 miesiącach pracy zaprezentowało 12 startupów. Wśród nich znajdują się zespoły tworzące m.in. autonomiczne hangary dla dronów, maszyny do obróbki profili okiennych, inteligentne oświetlenie, a nawet „allegro dla odpadów przemysłowych”.

– Tworzenie innowacji w obszarze przemysłu jest oczywiście trudniejsze niż zaprojektowanie kolejnej aplikacji na smartfony, ale z kolei tutaj są zdecydowanie większe szanse na biznesowy sukces. Duże przedsiębiorstwa doceniają nieoczywiste rozwiązania proponowane przez startupy i są gotowe za nie płacić, czego przykłady obserwujemy w naszym programie – powiedział Bartosz Józefowski, koordynator KPT ScaleUp

W tworzenie programu akceleracyjnego wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym zaangażowało się 13 dużych firm, w tym Kraków Airport, EC Grupa, ASTOR, Budimex, ES-SYSTEM, Fideltronik, Oknoplast, Protech, Radionika, Supersnow, Siemens, Syntaj i Woodward.
Dostęp do doświadczonych przedsiębiorstw, ich pomoc i możliwość prowadzenia testów w ich zakładach to zdecydowanie coś, czego nie da się znaleźć poza takim programem. Krakowski Park Technologiczny ma gęstą sieć wieloletnich relacji z przedsiębiorcami, którzy dzięki temu traktowali nas jako godnych zaufania. Właśnie takiego wsparcia potrzebowaliśmy na tym etapie rozwoju – powiedział Kacper Adamowicz, założyciel firmy ZEME Technologies, tworzącej platformę do sprzedaży odpadów przemysłowych

Kolejny Demo Day zgromadził dziesiątki osób zarządzających firmami, funduszami inwestycyjnymi i instytucjami różnego szczebla. KPT zamierza kontynuować program w formule wzbogaconej o wnioski z zakończonego właśnie pilotażu.

 

Źródło: KPT

 

Authors

Related posts

Góra
English