Klasyka w nowym wydaniu: nowa mysz 3D firmy 3Dconnexion

 

Firma 3Dconnexion, dostawca wysoce zaawansowanych urządzeń dla profesjonalistów CAD, przedstawia SpaceMouse Compact. Nowy model myszy 3D, o klasycznym, kompaktowym kształcie, zapewnia intuicyjną, precyzyjną i wygodną nawigację w środowiskach 3D.

Główne właściwości SpaceMouse Compact to opatentowany przez 3Dconnexion czujnik z technologią sześciu stopni swobody ruchu (6DoF) i dwa dowolnie programowalne klawisze. Czujnik pozwala precyzyjnie nawigować modelami i widokami 3D w wszystkich głównych aplikacjach CAD. Wystarczy pociągnąć, popchnąć, przechylić i przekręcić drążek kontrolera, by intuicyjnie przesuwać, przybliżać i obracać modelami 3D. W tym samym czasie użytkownik może w prosty sposób wybierać funkcje, tworzyć i edytować projekt dzięki standardowej myszy w drugiej ręce.

Dwa ergonomiczne i wygodnie rozmieszczone przyciski na SpaceMouse Compact otwierają menu radialne specyficzne dla aktywnej aplikacji. Menu radialne zapewnia bezpośredni dostęp aż do ośmiu ulubionych komend aplikacji i środowiska, co w znaczny sposób ułatwia i przyspiesza pracę. Komendy mogą być aktywowane przez prosty gest myszą: bezpośrednie kliknięcie w polecenie lub przesunięcie nad nim kursorem myszy. Do pełnej konfiguracji klawiszy potrzebny jest sterownik 3DxWare 10. Dzięki niemu użytkownik może w prosty sposób tworzyć własne menu radialne lub wybrać ustawienia wstępne. Oprogramowanie posiada bardzo intuicyjny interfejs użytkownika i może być konfigurowane indywidualnie dla wszystkich aktualnych produktów 3Dconnexion.

Dodatkowo, dzięki swojemu klasycznemu, kompaktowemu kształtowi, SpaceMouse Compact będzie idealnie pasował na każde biurko. Duża, stalowa podstawa zapewnia stabilność urządzenia, co z kolei gwarantuje precyzyjną nawigację 3D.

SpaceMouse Compact zapewnia intuicyjna, wygodną i precyzyjną nawigację 3D w środowiskach CAD – ten sposób pracy nie jest możliwy przy korzystaniu tylko ze standardowej myszki i klawiatury – mówi Robert Stadie, Product Manager w 3Dconnexion. – To idealne narzędzie dla inżynierów, architektów i projektantów.

 

Dostępność i ceny

SpaceMouse Compact jest dostępny na rynku od 15 lutego 2018 r., w cenie katalogowej 129 €. Wspiera systemy operacyjne Microsoft Windows, od wersji 7 oraz Mac OS od wersji 10.10.

 

Źródło: 3Dconnexion

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English