WMFTG rozwija biznes w Polsce i rozbudowuje zespół

 

Firma Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) poinformowała o bardzo szybkim, trzycyfrowym tempie wzrostu sprzedaży swoich rozwiązań w Polsce. Wśród klientów WMFTG znalazły się czołowe przedsiębiorstwa z takich branż, jak przetwórstwo żywności (ADM Malbork, Nestle), biofarmacja (Blirt, Polpharma, Takeda Pharma), produkcja przemysłowa (A.K.S. Poland, Fuji Seal, Radiometer) oraz uzdatnianie wody i oczyszczalnie ścieków (Aquanet). Firma poinformowała też o rozbudowie zespołu obsługującego klientów w zachodniej i północnej części kraju.

Polskie przedsiębiorstwa mają coraz wyższe oczekiwania w stosunku do pomp procesowych i dozujących – zarówno przemysłowych, jak i laboratoryjnych. Podejmując decyzję o kupnie sprzętu klienci w coraz większym stopniu kierują się już nie samą ceną zakupu, ale przede wszystkim wysoką jakością wykonania, bezpieczeństwem, niezawodnością oraz niskim całkowitym kosztem posiadania w planowanym okresie eksploatacji. Wyższa jakość końcowego produktu oraz prostsza i tańsza obsługa przynoszą bowiem firmom dodatkowe zyski, które z nawiązką rekompensują nieco wyższe koszty zakupu sprzętu – powiedział Rafał Łydziński, dyrektor Watson-Marlow Fluit Technology Group Polska. – Dzięki temu w branżach przywiązujących szczególną wagę do jakości swoich produktów osiągnęliśmy trzycyfrowe wzrosty sprzedaży rok do roku. Na przykład w sektorze przetwórstwa spożywczego wzrośliśmy o 127% w stosunku do 2016 r., a w sektorze OEM – w którym dominują projekty realizowane w firmach spożywczych oraz farmaceutycznych – nawet o 132%.

Do zespołu obsługującego klientów w zachodniej i północnej Polsce dołączył Rafal Sęk, który będzie odpowiadał za sprzedaż pomp przemysłowych MasoSine oraz pomp dozujących Qdos i Watson-Marow, a także węży i innych akcesoriów marki Watson-Marlow oraz BioPure. Rafał będzie odpowiadał za współpracę przede wszystkim z przedsiębiorstwami z branży przetwórstwa żywności, firmami i laboratoriami farmaceutycznymi i kosmetycznymi, a także z przedsiębiorstwami wodno-kanalizacyjnymi i oczyszczania ścieków w województwie zachodnio-pomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim oraz w zachodniej części województwa łódzkiego.

Dołączenie Rafała do zespołu pozwoli nam zapewnić jeszcze lepszą obsługę klientów i partnerów biznesowych w północnej i zachodniej części kraju. Mieszkając niemal w centrum tego regionu będzie on miał największe możliwości zapewnienia doradztwa technicznego i pomocy – powiedział Rafał Łydziński. – Wcześniejsze doświadczenia Rafała z pracy w przemyśle przetwórczym oraz w firmach dostarczających wyposażenie dla firm przemysłowych pozwolą mu lepiej rozumieć oczekiwania i potrzeby naszych klientów oraz proponować im rozwiązania, które będą je najlepiej zaspokajały.

Mgr inż. Rafał Sęk ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. W ostatnich latach pracował w firmach Ingeteam i Minda KTSN, w których zajmował się sprzedażą i technicznym wsparciem sprzedaży produktów dla firm przemysłowych. Wcześniej przez pięć lat pracował w firmie produkcyjnej Spartherm, gdzie programował i obsługiwał prasy krawędziowe oraz roboty przemysłowe.

 

Źródło: WMFTG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English