FPS Cegielski z kontraktem za niemal pół miliarda zł

 

Poznańska firma H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych podpisała umowę z PKP Intercity na wyprodukowanie 55 wagonów. Wartość kontraktu to prawie 500 mln zł. Jest to największe zamówienie w portfelu spółki.

O podpisanym kontrakcie poinformował goszczący w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki.

– Chcemy być lokomotywą rozwoju gospodarczego w całej Europie – powiedział szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

Podczas wizyty w zakładzie Prezes Rady Ministrów spotkał się z pracownikami fabryki, a także zwiedził ją. Zapoznałem się tutaj z dorobkiem polskiej nowoczesnej myśli technicznej, która może konkurować z najlepszymi na świecie – stwierdził premier. Dodał, że chcemy sięgać po jak najwyższe laury i oczywiście wierzę, że z takiego zakładu jak ten wyjdzie kolejny impuls rozwoju przemysłowego.

 

Rozwój gospodarczy

Mateusz Morawiecki podkreślił, że jesteśmy coraz bardziej zauważalną lokomotywą wzrostu. Tutaj w Poznaniu widać, jak rozwój gospodarczy i przemysłowy przekłada się na spadające bezrobocie.

Premier wyraził przekonanie, że uda się powtórzyć sukces z 2017 r., kiedy w Polsce utworzono ponad połowę wszystkich miejsc pracy w przemyśle Unii Europejskiej dzięki wdrożonej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szef rządu pogratulował także wszystkim pracownikom i pracodawcom Poznania tego, że bezrobocie plasuje się tam na poziomie 2%. Premier wyraził nadzieję, że Zakład Cegielskiego, to dopiero kolejny początek wspaniałej historii w najbliższych latach i najbliższych dekadach.

Przebywający z wizytą w Poznaniu Prezes Rady Ministrów złożył także wieniec pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Czerwca 1956, który znajduje się przed siedzibą spółki H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych.

 

Źródło: KPRM

Authors

Related posts

Góra
English