Strefa ze Starachowic ruszyła z kopyta

Od początku roku Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice wydała cztery zezwolenia. Firmy deklarują ponad 50 mln zł nakładów i zamierzają stworzyć 40 miejsc pracy. Najwięcej, ponad 21 mln zł, zainwestuje Exlabesa Extrusion Opole, producent profili aluminiowych, który działa w Tułowicach, w województwie opolskim. Firma zwiększy zatrudnienie o 10 osób. W Ostrowcu Świętokrzyskim prawie 18 mln zł wyda Elkom Trade, producent pojemników transportowych i magazynowych. Firma zbuduje zakład i zwiększy zatrudnienie o 18 osób.

Rozbudowę fabryki, która od 10 lat działa w podstrefie Starachowice, planuje Goset Duo, rodzinna firma zajmująca się obróbką mechaniczną i plastyczną metali i tworzyw sztucznych, świadcząca usługi dla m.in. MAN Bus, Autobox czy CBM Polska. Goset Duo zainwestuje 3,1 mln zł. W Szydłowcu zakład za 4 mln zł zbuduje spółka WW Investments, która będzie produkować urządzenia dźwigowe. Zatrudni osiem osób. Wkrótce kolejne zezwolenia.

 

Zdjęcie: GOSET

 

Trwa postępowanie na wydanie jednego zezwolenia. Kolejne trzy są w trakcie przygotowania do ogłoszenia i dotyczą inwestycji z branży metalowej. Inwestorzy wstępnie deklarują wydatki na poziomie 67 mln zł — mówi Marcin Perz, prezes SSE Starachowice. Przez cały ubiegły rok strefa wydała pięć zezwoleń, w których firmy obiecały 398,9 mln zł nakładów i 85 miejsc pracy. Pod względem liczby zezwoleń i miejsc pracy SSE Starachowice była przedostatnia spośród 14 spółek.

 

Źródło: SSE

Authors

Related posts

Góra
English