3M rozwija gamę produktów na rzecz bezpieczeństwa poprzez akwizycję firmy Scott Safety

 

Z końcem 2017 roku, firma 3M  sfinalizowała akwizycję spółki Scott Safety, należącej do Johnson Controls, której wartość wyniosła 2 miliardy dolarów. Oferta produktowa Scott Safety została włączona do portfolio Działu Bezpieczeństwa Pracy 3M, poszerzając je o nowe, innowacyjne rozwiązania ochrony indywidualnej. Są one dedykowane profesjonalistom wykonującym zawody podwyższonego ryzyka, takie jak strażak, policjant, wojskowy, pracownik przemysłu, sił bezpieczeństwa wewnętrznego, czy ekipy ratowniczej.

Wykonywanie zawodu podwyższonego ryzyka wiąże się z ciągłą ekspozycją na szkodliwe i gwałtownie zmieniające się warunki. Niekorzystne czynniki, takie jak temperatura, hałas czy zanieczyszczone powietrze mogą być przyczyną wielu chorób i uciążliwych dolegliwości. Dlatego firma 3M sukcesywnie  poszerza swoją ofertę o profesjonalne środki ochrony indywidualnej, które pomagają chronić pracowników narażonych na przebywanie w trudnych warunkach.

Scott Safety to wiodący producent innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie środków ochrony indywidulanej, takich jak butlowe aparaty powietrzne, detektory gazów i płomieni, kamery termowizyjne i aparaty ucieczkowe. Nowe grupy produktowe uzupełniają ofertę 3M, co wpisuje się w globalną strategię rozwoju asortymentu Działu Bezpieczeństwa Pracy, zakładającą nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań pomagających chronić pracowników, zwiększać ich produktywność i poprawiać standardy bezpieczeństwa wykonywanego zawodu.

Wierzymy, że połączenie uwagi z jaką 3M podchodzi do innowacji, wysokiej jakości produktów, znanych na całym świecie marek, a także nieograniczonych możliwości obu firm zaowocuje powstaniem przełomowych rozwiązań, które pomogą tworzyć bezpieczniejsze środowisko pracy – komentuje Piotr Mikłaszewicz, Dyrektor Grupy Biznesowej Bezpieczeństwo i Grafika, 3M  w Polsce.

 

Innowacje dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Pracy jest jednym z kluczowych działów w 3M. Dotąd firma oferowała rozwiązania z zakresu ochrony układu oddechowego, ochrony słuchu, rozwiązań komunikacyjnych, systemów do ochrony przed upadkiem z wysokości, a także ochrony głowy, oczu i twarzy oraz taśmy odblaskowe do odzieży ochronnej. Za sprawą akwizycji Scott Safety, 3M posiada dziś kompleksową ofertę środków ochrony indywidualnej, dostosowaną do potrzeb każdego użytkownika.

 

Ochrona pracowników na całym świecie

Proces akwizycji jest realizowany zgodnie z przyjętym planem. 1,6 tys. pracowników Scott Safety dołączyło do załogi 3M, integrując się z Grupą Biznesową Bezpieczeństwa i Grafiki oraz zależnymi strukturami na całym świecie. Główna działalność operacyjna Scott Safety jest prowadzona w Karolinie Północnej, a wspierana przez ośrodki 3M zlokalizowane na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Chinach i Australii.

 

Źródło: 3M

Authors

Related posts

Góra
English