Rodzinnymi firmami Małopolska stoi

 

W Starym Sączu specjalna strefa ekonomiczna powstała w ubiegłym roku. Pierwszą inwestycją, która zostanie tam zrealizowana będzie budowa i wyposażenie nowego zakładu produkcji mebli tapicerowanych. Inwestorem jest rodzinna spółka Kalmar s.c.
Rodzina Państwa Kaletów  pod marką Kalmar działa od 1992 roku. Ich meble są znane w całej Europie, ponieważ ponad 90% produkcji idzie na eksport. Dotychczas firma funkcjonowała w Paszynie koło Nowego Sącza zatrudniając tam ponad 100 osób.
W Starym Sączu wybudują nowoczesny zakład obejmujący halę produkcyjną, stolarnię oraz budynek biurowy. Zaplanowane nakłady inwestycyjne wyniosą około 17 mln zł. Powstanie 70 nowych miejsc pracy.
To właśnie dla takich – małych i średnich polskich firm – Krakowski Park Technologiczny tworzy lokalne strefy. Jest ich – poza Krakowem – 35.  Dzięki zwolnieniom podatkowym otrzymywanym na podstawie zezwoleń wydanych przez KPT, przedsiębiorstwa w strefach rozwijają się szybciej. Nie boją się inwestować. Dzisiaj, w tych rodzinnych najczęściej firmach, można obserwować przejmowanie biznesowej pałeczki przez kolejne pokolenie. Rodzice zakładali firmy w latach 90 w garażach, ich świetnie wykształcone dzieci wprowadzają je na światowe rynki. Tak się rozwija małopolska przedsiębiorczość.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English