Polski akcent podczas konferencji „EALA 2018” w Niemczech

 

19 edycja konferencji EALA, to  jedna z nielicznych okazji do międzynarodowej wymiany nie tylko informacji ale także doświadczeń z zakresu produkcji konstrukcji samochodowych. W 2018 roku, światowi przywódcy inżynierii samochodowej spotkają się w Bad Nauheim, w małym miasteczku uzdrowiskowym w Kraju Hesji w Niemczech.

Uznani eksperci będą intensywnie przyglądać się tematowi wykorzystania laserów w produkcji samochodów. Wśród tematów pojawią się zagadnienia z tematów m.in. procesu produkcji z wykorzystanie aplikacji laserowych, strategie jakości, czy też obowiązujące przepisy i regulacje.

Podczas EALA zaprezentowane zostaną kluczowe czynniki obróbki karoserii opartych aplikacje laserowe oraz zostaną zdefiniowane podstawowe aspekty konfiguracji bardziej efektywnych, wydajnych ekonomicznie i wysokiej jakości procesów. Każdy z gości weźmie też aktywny udział w forum dyskusyjnym w temacie najnowszych osiągnięć jak i przyszłych wyzwań związanych z laserową obróbką materiałów.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, prócz ekspertów reprezentujących czołowe koncerny samochodowe, takich jak AUDI AG, BMW Group, Daimler AG, GCA, Ford-Werke GmbH itp. Chęć prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań aplikacji laserowych zgłosiło 22 wystawców, głównie z Niemiec. Wśród nielicznej grupy wystawców widoczny jest też polski akcent. RMA Sp. z o.o. jako jeden z liderów na polskim rynku aplikacji laserowych zaprezentuje Gościom „Rewolucję w spawaniu laserowym”, którą stanowi kolejny produkt serii RMA MLS – MLS502 – zaawansowane rozwiązanie do laserowego spawania orbitalnego.

Seria MLS jest autorską, kompleksowo zrealizowaną w Polsce serią urządzeń do spawania laserowego. We wrześniu 2017, podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych „Schweissen & Schneiden 2017”, w Dusseldorfie mieliśmy okazję poznać pierwszy z linii produktów MLS – MLS1000. Produkt wywarł duże wrażenie wśród odwiedzających, nie tylko za sprawą kompaktowej konstrukcji, ale również dzięki łatwości konfiguracji aplikacji za pomocą autorskiego systemu ILP Software.

RMA MLS502 jest kontynuacją sukcesu serii MLS, skupia się na aplikacjach opartych na spawaniu orbitalnym, czyli takich podczas których łuk przemieszcza się bez przerwy wokół przedmiotu . Rozwiązanie nawiązuje pod katem estetyki do MLS1000, jednak jego zasada działania w znacznym stopniu skupia się na spawaniu orbitalnym elementów o średnicy do 500 mm. W stosunku do pierwowzoru zmianie uległ szereg elementów wewnątrz urządzenia, takich jak głowica laserowa, system podawania detali, jak również zwiększono moc możliwych do źródeł laserowych do mocy 10 kW.

Kolejną rewolucją, która zostanie zaprezentowana podczas spotkania jest system inteligentnego śledzenia spoiny spawania, charakteryzujący się niezwykłą efektywnością pod względem kosztów oferując niezrównaną precyzję i jakość spawania. Inteligentny system spawania dostosowuje wymagany rozmiar plamki, kształt i moc lasera zgodnie wymaganiami procesu.

 

Źródło: RMA

Authors

Related posts

Góra
English