Woodward ponownie inwestuje

Zdjęcie: Woodward

 

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego  wydał czwarte zezwolenie firmie Woodward Poland Sp. z o.o.

W oczekiwaniu na przepisy dotyczące specjalnych stref ekonomicznych, przedsiębiorcy występują o zezwolenia na działalność w strefie na starych zasadach. O możliwość realizacji kolejnej reinwestycji w Niepołomicach, wystąpiła do Krakowskiego Parku Technologicznego spółka Woodward Poland i otrzymała od zarządu KPT czwarte już zezwolenie, upoważniające do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego. Przypomnijmy, że wysokość zwolnienia jest uzależniona od poniesionych przez przedsiębiorcę nakładów inwestycyjnych. Tym razem firma zadeklarowała wydatki – na rozbudowę zakładu oraz zakup maszyn i urządzeń – na poziomie ok. 10 mln zł.

Woodward jest amerykańską firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego. Swoje zakłady ma w 11 krajach na świecie. Fabryka niepołomicka jest jedyną działającą w Polsce. Polska spółka została powołana w kwietniu 2005 roku. W związku z jej dynamicznym rozwojem amerykański zarząd zdecydował o inwestycji w nowy zakład w Niepołomicach, który został otwarty w 2010 r., w ramach zezwolenia wydanego przez KPT. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach znacznie ponad 80 mln zł i inwestuje dalej. Utworzyła także około 400 miejsc pracy.

W 2016 roku spółka Woodward Poland była laureatem Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego w związku z tworzeniem miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English