Nagrody polskiej branży druku 3D rozdane!

19 stycznia 2018 roku w Łodzi odbyła się III Gala Rozdania Nagród Branżowych CD3D – pierwszego i najstarszego plebiscytu na świecie, w którym nagradzane są najlepsze firmy, drukarki 3D, wydarzenia oraz osobistości minionego roku w branży druku 3D.

 

 

Plebiscyt „Nagrody Branżowe CD3D” jest od 2014 roku organizowany przez CD3D Sp. z o.o. – wydawcę dwóch największych portali internetowych poświęconych technologiom przyrostowym w Polsce – Centrum Druku 3D oraz 3D w praktyce. Od 2016 roku nagrody są wręczane podczas uroczystej Gali, która odbywa się w salach konferencyjnych Bionanoparku w Łodzi.

Do udziału w głosowaniu zaproszono przedstawicieli firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie wzięło w nim udział 101 osób, które nagradzały firmy, urządzenia i osobistości druku 3D w 15 różnych kategoriach. Zasady głosowania były następujące:

  • w każdej z 15 kategorii znalazło się min. 5 nominowanych firm / urządzeń / osób / wydarzeń
  • jurorzy oceniali po 3 pozycje z każdej kategorii
  • głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawanych było 5 punktów, za drugie miejsce przyznawane były 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawany był 1 punkt
  • nie można było głosować na siebie; głos oddany na siebie / własną firmę lub własne urządzenie był traktowany jako nieważny.

Głosowanie odbywało się drogą elektroniczną w dniach 01–31 grudnia 2017 roku.

Nagrodami głównymi w plebiscycie są statuetki Cedryka – robota będącego częścią logo CD3D. W tym roku statuetki zostały wydrukowane na drukarkach 3D SondaSys w technologii SLS, a cokoły wydrukowano na drukarkach 3D Zortrax M200 i M300 w technologii FFF.

 

Zwycięzcy nagród branżowych CD3D 2017

 

Człowiek Roku 2017 – Robert Rałowicz i Jakub Rozpendowski z firmy 3D Lab

Jakub Rozpendowski i Robert Rałowicz to weterani polskiej branży druku 3D. W 2007 r. założyli firmę 3D Lab, która od 10 lat jest czołowym dystrybutorem maszyn przemysłowych do druku 3D w kraju. W 2017 roku 3D Lab zaskoczył cały świat druku 3D prezentacją ATO One – pierwszego atomizera do proszków metalicznych w standardzie biurowym, który wywołał prawdziwą furorę na targach formnext we Frankfurcie nad Menem.

 

Najlepsza Polska Firma Roku 2017 – Zortrax S.A.

Zortrax to największy polski producent desktopowych drukarek 3D, cieszący się olbrzymią popularnością na całym świecie. To czwarte z rzędu zwycięstwo Zortraxa w tej kategorii!

 

Najlepsza Nowa Polska Firma 2017 – SondaSys Sp. z o.o.

SondaSys to producent pierwszej polskiej przemysłowej drukarki 3D, drukującej w technologii SLS (selektywne spiekanie tworzyw sztucznych). Założona przez Macieja Patrzałka – byłego prezesa Solveere, jednej z najdłużej działających firm w polskiej branży druku 3D.

 

Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017 – Zortrax M200

Zortrax M200 to w dalszym ciągu najlepiej sprzedająca się polska drukarka 3D na świecie, która cieszy się nieustającą popularnością wśród rosnącego cały czas grona użytkowników. Podobnie jak w przypadku tytułu Najlepszej Polskiej Firmy Roku, tak i dla Zortraxa M200 była to czwarta z rzędu nagroda główna w tej kategorii.

 

Najlepsza Nowa Polska Drukarka 3D 2017 – SondaSys

SondaSys to pierwsza polska, przemysłowa drukarka 3D drukująca w technologii SLS. Jej światowa premiera miała miejsce w listopadzie 2017 roku podczas największych targów druku 3D na świecie – formnext we Frankfurcie nad Menem. W urządzeniu zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, czyniąc z SondaSys powaznego rywala dla dużo bardziej uznanych maszyn tego typu na rynku.

 

Najlepszy Polski Producent Filamentów Roku 2017 – Fiberlab S.A.

Po raz drugi z rzędu Najlepszym Polskim Producentem Filamentów roku została uznana krakowska spółka Fiberlab S.A. – producent filamentów Fiberlogy.

 

Najlepszy Polski Dystrybutor Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2017 – get3D Sp. z o.o.

Łódzka firma get3D – dystrybutor takich marek jak Ultimaker, colorFabb czy Raise3D w Polsce zdobyła drugą nagrodę w czteroletniej historii plebiscytu.

 

Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2017 – Bibus Menos Sp. z o.o.

Bibus Menos – jedna z najdłużej działających w Polsce firm w branży druku 3D po raz drugi z rzędu zdobyła główną nagrodę w tej kategorii.

 

Najlepsza Polska Firma Usługowa Roku 2017 – Materialise S.A.

Materialise triumfowało po raz trzeci z rzędu w kategorii Najlepszej Polskiej Firmy Usługowej Roku.

 

Najważniejsze Wydarzenie w Polsce Roku 2017 – Materialise S.A.

Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku w polskiej branży druku 3D uznano otwarcie nowej fabryki produkcyjnej Materialise na Bielanach Wrocławskich, wyposażonej w przemysłowe maszyny produkcyjne typu SLS. To największa fabryka druku 3D w Polsce i jedna z największych w Europie.

 

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Desktop Roku 2017 – Ultimaker

Po raz trzeci z rzędu zwycięstwo w tej kategorii odniosła holenderska firma Ultimaker.

 

Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Industrial Roku 2017 – Stratasys

Zwycięzcą tej kategorii została firma Stratasys – jedna z najdłużej działających firm w tej branży na świecie.

 

Najlepsza Zagraniczna Desktopowa Drukarka 3D Roku 2017 – Ultimaker 3

Drugie z rzędu zwycięstwo Ultimakera 3, a trzecie z rzędu drukarki 3D tego producenta.

 

Najważniejsze Wydarzenie na Świecie Roku 2017 – formnext 2017

Najważniejszym wydarzeniem roku w światowej branży druku 3D zostały uznane targi formnext 2017 jakie odbyły się we Frankfurcie nad Menem w listopadzie ubiegłego roku.

 

Największe Rozczarowanie Roku 2017 – 3DKreator

Tytuł największego rozczarowania minionego roku trafił do krakowskiej firmy 3DKreator – producenta desktopowych drukarek 3D.

 

Dodatkowo, z okazji 10-lecia istnienia firma 3D Lab została uhonorowana nagrodą specjalną w postaci ponad metrowej wysokości postumentu Cedryka, wykonanego w technologii druku 3D.

 

Źródło: CD3D

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English