Azjatycki lider z sektora przetwórstwa mięsa drobiowego korzysta z systemów transportowych o podwyższonych standardach higienicznych firmy Interroll

 

Firma Interroll wraz z trzema producentami OEM, zainstalowała przenośniki taśmowe o podwyższonych standardach higienicznych, wyposażone w silniki bębnowe Interroll w tajlandzkim oddziale firmy Charoen Pokphand Foods (CPF). Jest to największy na świecie producent pasz i krewetek oraz światowy lider wśród producentów drobiu, wieprzowiny i innych produktów rolnych.

W związku z rosnącym popytem, firma CPF musiała znacząco zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, jednocześnie automatyzując przetwarzanie żywności, aby zaspokoić potrzeby konsumentów w Tajlandii i poza nią. Ponieważ od maszyn oczekuje się pracy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, kluczową sprawą stało się zaoszczędzenie jak największej energii.

Jednym z najważniejszych problemów było zapewnienie obsługi zgodnej z filozofią firmy, wymagającej higienicznego wytwarzania wszystkich produktów z kurczaka oraz ich 100-procentowego bezpieczeństwa spożycia.

 

 

Od pomysłu do eksploatacji
Najlepszym wyborem dla naszych potrzeb był silnik bębnowy. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Parmie we Włoszech, tego typu silniki oferują znaczące korzyści w zakresie higienicznej konstrukcji i możliwości czyszczenia w miejscu pracy, co nie tylko zmniejsza ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń i zanieczyszczenia krzyżowego, ale też daje oszczędność czasu i kosztów dzięki krótszemu czasowi sprzątania – mówi Nakapong Grisorn, dyrektor zarządzający Interroll Thailand. Wszystkie silniki bębnowe najnowszej generacji od firmy Interroll spełniają najwyższe wymogi higieniczne i charakteryzują się stopniem ochrony IP69K, co znacznie ułatwia czyszczenie instalacji i zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia w obszarze produkcji żywności.

Firma Interroll zainstalowała w sumie 158 silników bębnowych dla CPF, pozwalając zwiększyć wydajność produkcji nawet do 400,000 kurczaków dziennie.

Idealne rozwiązanie dla przenośników taśmowych
Trzech partnerów OEM współpracujących przy realizacji projektu — Mechanical and Food Process Engineering, Thai Mech Tech i Cheetah Engineering Systems — było zadowolonych z silników bębnowych produkcji Interroll, które pozwoliły im skrócić czas instalacji i ułatwiły pracę.

Silniki bębnowe Interroll sprawdziły się doskonale w połączeniu z taśmami transportowymi Soliflex PRO firmy Ammeraal Beltech, są łatwe w czyszczeniu i zapewniają dużą odporność na chemikalia stosowane w przetwórstwie żywności.

 

Źródło: Interroll

Authors

Related posts

Góra
English