BMZ Poland nadal inwestuje w Gliwicach

Fot. Z. Daniec

 

Po budowie nowej siedziby, biur i magazynów przy ul. Einsteina w gliwickiej podstrefie przyszedł czas na rozbudowę. BMZ Poland planuje wzniesienie hali magazynowo-montażowej z budynkiem administracyjnym. Nowa inwestycja z pewnością zwiększy zatrudnienie w spółce.

BMZ Poland jest częścią BMZ the Innovation Group, wiodącego na globalnym rynku dostawcy inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową. Firma specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych systemów bateryjnych, w tym systemów podtrzymywania i magazynowania energii. Produkowane przez nią baterie litowo-jonowe znajdują zastosowanie m.in. w aplikacjach medycznych, elektrycznych rowerach i skuterach, elektronarzędziach i pojazdach hybrydowych. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powołanego z inicjatywy partnera – firmy Ursus Bus. Konsorcjum powstało w celu realizacji projektu budowy innowacyjnego autobusu elektrycznego.

Teraz spółka planuje poszerzenie oferty o produkcję zestawów akumulatorowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Wiąże się to z rozbudową – BMZ Poland wybuduje nową halę magazynowo-montażową i zatrudni kolejnych pracowników. Inwestycja zajmująca około 15 000 m2 powierzchni użytkowej rozpocznie się na przełomie lata i jesieni 2018 roku, a finalizacja planowana jest na koniec 2019 roku.

 

Źródło: UM Gliwice

Authors

Related posts

Góra
English