Monitoring, audyt i poprawa efektywności energetycznej w zakładzie produkcyjnym Mondelēz Polska Production

 

Media techniczne stanowią ważny aspekt w każdego rodzaju działalności, zarówno pod kątem krytyczności zachowania ciągłości ich dostaw, jak również z perspektywy ich kosztów. Idąc dalej, mowa tu o kosztach ekonomicznych, mających bezpośredni wpływ na wynik finansowy przedsiębiorstwa, jak również kosztach środowiskowych, tj.: emisji gazów cieplarnianych, produkowanych odpadach, ściekach, itp. W procesie zarządzania mediami i utrzymania kontroli nad ich zużyciem potrzeba zatem bieżących danych nt. ich zużycia, a w dalszej perspektywie narzędzi do ich analizy i konstruowania wniosków, na podstawie których inicjuje się doraźne akcje, jak również długofalowe procesy inwestycyjne.

O doświadczeniach podczas organizowanego przez MOVIDA spotkania MEDIA TECHNICZNE W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM opowie Pan Adam Górski, Electrical & Control System Engineer z Mondelēz Polska Production Sp. z o.o. W prelekcji przedstawiony zostanie proces zarządzania energią, wraz z funkcjonującymi systemami, stosowanymi narzędziami, a także przykładami na zwiększanie efektywności wykorzystania energii, jako podstawowego medium w każdego rodzaju działalności produkcyjnej.

Więcej informacji na stronie projektu: http://movida.com.pl/wydarzenia/media-techniczne-w-zakladzie-produkcyjnym-styczen-2018

Zapraszamy do udziału.

Authors

Related posts

Góra
English