SEAT zbuduje najwyższy zautomatyzowany magazyn w Hiszpanii

 

SEAT kontynuuje realizację swojego zobowiązania dotyczącego przekształcenia fabryki Martorell we flagowy zakład produkcyjny w Hiszpanii, budując nowe centrum logistyczne, przeznaczone do przechowywania części oraz podzespołów, wyposażone w inteligentne technologie sprawiające, że obsługa magazynu będzie w pełni zautomatyzowana.

Fabryka SEAT w Martorell to jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie, w którym pracuje ponad 8 tysięcy osób, a z taśm codziennie zjeżdża niemal 2200 samochodów. Nowe centrum logistyczne,  oferujące powierzchnię do przechowywania 119 000 miejsc paletowych i mające maksymalną wysokość 43,7 metra, będzie najwyższym magazynem logistycznym w Hiszpanii. Prace budowlane nad nim planowo mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2018 roku.

Nowy magazyn SEAT-a będzie miał łączną powierzchnię 5700 m², która zostanie podzielona na dwa obszary. W pierwszym z nich, pomieszczeniu o wysokości 43,7 metra, co godzinę przenoszonych będzie do 500 kontenerów. Strefa ta będzie miała pojemność do 24 000 miejsc paletowych w siedmiu rzędach. Druga ze stref, o wysokości 21 metrów, obejmować będzie pięć rzędów do przechowywania ponad 95 000 opakowań, a w jej obszarze co godzinę przenoszonych będzie 1100 pojemników.

 

Źródło: SEAT

Authors

Related posts

Góra
English